A A A

Bill Gates ustępuje

16 marca 2020, 08:05
Współzałożyciel Microsoftu rezygnuje z uczestniczenia w pracach zarządu koncernu.
Bill Gates ustępuje

Bill Gates zdecydował o ustąpieniu z funkcji członka zarządu Microsoftu. Współzałożyciel koncernu ponad dwie dekady temu zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego (CEO), a przed 6 laty przestał być prezesem zarządu firmy.

„Zdecydowałem się opuścić obydwa zarządy koncernów, w których zasiadałem (Microsoftu i Berkshire Hathaway), aby poświęcić czas przedsięwzięciom charytatywnym, związanym m.in. z opieką zdrowotną, rozwojem gospodarczym, edukacją, oraz bardziej zaangażować się w przeciwdziałanie zmianom klimatu" – napisał menedżer w serwisie LinkedIn.

Liczący obecnie 64 lata Gates w 1975 r. założył wraz z Paulem Allenem firmę Microsoft. Pierwszym produktem spółki był interpreter języka BASIC przeznaczony dla komputera Altair. Przedsiębiorstwo dostarczyło później system operacyjny DOS do 16-bitowych komputerów osobistych wytwarzanych przez koncern IBM i jego naśladowców, a następnie całą rodzinę systemów Windows do maszyn 16-, 32- i 64 bitowych.

W roku 2000 były już szef Microsoftu wyłożył 5 mld dolarów na założenie Fundacji Billa i Melindy Gatesów, która stała się jednym z największych na świecie przedsięwzięć filantropijnych.

fot. LinkedIn – Bill Gates


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto