A A A

Bill Gates ustępuje

16 marca 2020, 08:05
Współzałożyciel Microsoftu rezygnuje z uczestniczenia w pracach zarządu koncernu.
Bill Gates ustępuje

Bill Gates zdecydował o ustąpieniu z funkcji członka zarządu Microsoftu. Współzałożyciel koncernu ponad dwie dekady temu zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego (CEO), a przed 6 laty przestał być prezesem zarządu firmy.

„Zdecydowałem się opuścić obydwa zarządy koncernów, w których zasiadałem (Microsoftu i Berkshire Hathaway), aby poświęcić czas przedsięwzięciom charytatywnym, związanym m.in. z opieką zdrowotną, rozwojem gospodarczym, edukacją, oraz bardziej zaangażować się w przeciwdziałanie zmianom klimatu" – napisał menedżer w serwisie LinkedIn.

Liczący obecnie 64 lata Gates w 1975 r. założył wraz z Paulem Allenem firmę Microsoft. Pierwszym produktem spółki był interpreter języka BASIC przeznaczony dla komputera Altair. Przedsiębiorstwo dostarczyło później system operacyjny DOS do 16-bitowych komputerów osobistych wytwarzanych przez koncern IBM i jego naśladowców, a następnie całą rodzinę systemów Windows do maszyn 16-, 32- i 64 bitowych.

W roku 2000 były już szef Microsoftu wyłożył 5 mld dolarów na założenie Fundacji Billa i Melindy Gatesów, która stała się jednym z największych na świecie przedsięwzięć filantropijnych.

fot. LinkedIn – Bill Gates


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto