A A A

Bing z dobrym wynikiem w aukcji

30 września 2020, 10:30
Ogłoszono wyniki licytacji na rywali wyszukiwarki Google'a.
Bing z dobrym wynikiem w aukcji

Raz na kwartał

W 2018 roku Komisja Europejska uznała, że Google nadużywa swojej pozycji na rynku wyszukiwarek, wskazując własnego szperacza jako domyślne narzędzie uruchamiane na smartfonach działających pod kontrolą Androida.

Koncern z Mountain View został zmuszony do przeprowadzania w krajach UE aukcji, w czasie której wskazywane są trzy wyszukiwarki proponowane jako zamienniki Google'a. Licytacja odbywa się co trzy miesiące (obecnie także w państwach, które nie są członkami Unii).

 

Sukces Binga

Przedstawiciele Google'a ogłosili właśnie wyniki aukcji przeprowadzonej w 31 europejskich krajach. We wszystkich pojawi się propozycja skorzystania z serwisu info.com; PrivacyWall zostanie pokazany w 22 krajach, GMX – w 16, a Bing – w 13. Wsród mniejszych wyszukiwarek należy wymienić rosyjsko-holenderski serwis Yandex (proponowany w 8 przypadkach), DuckDuckGo (4 kraje) i czeskiego Seznama (Czechy, Słowacja). W Polsce alternatywami dla Google'a będą GMX, info.com i PrivacyWall. Wyniki licytacji obowiązują od 1 października do 31 grudnia br.

Użytkownikom smartfonów prezentowane są w kolejności losowej cztery wyszukiwarki. W każdym przypadku jedną z propozycji jest szperacz Google'a.

Serwis Bloomberg podkreśla, że w aukcji dobrze wypadła należąca do Microsoftu wyszukiwarka Bing. Nie będzie się ona pojawiać co prawda najczęściej, ale zostanie zaprezentowana na najważniejszych rynkach: w Niemczech, Wielkej Brytanii i Francji.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto