A A A

Bios przejdzie na emeryturę?

10 czerwca 2010, 11:51
Bios przejdzie na emeryturę?

Znany producent komputerów, MSI, zrezygnuje z BIOS-u w swoich nowych urządzeniach. Tak wynika z wywiadu przeprowadzonego przez THINQ z jednym z przedstawicieli firmy.

BIOS w produktach MSI w ciągu najbliższych trzech lat ma zostać zastąpiony przez nowy standard – UEFI. Po raz pierwszy pojawi się on w płytach głównych Intela, opartych o chipset Sandy Bridge. UEFI będzie posiadał bardziej przyjazny użytkownikowi interfejs i pozwoli na uruchamianie komputerów z dysków o pojemności większej niż 2TB.

Nowy standard nie jest kompatybilny wstecz, bowiem pojemność pamięci ROM w obecnych płytach głównych jest dla niego niewystarczająca. Ponadto jest on znacznie bardziej rozbudowany od BIOS-u i napisany w języku C, a nie assemblerze.

Poza komputerami PC, UEFI jest już od jakiegoś czasu wykorzystywane przez firmę Apple w Makach opartych na chipsetach Intela.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto