A A A

Bitcoin zakazany w Rosji

11 lutego 2014, 07:30
Kryptowaluta Bitcoin została oficjalnie zakazana w Rosji – poinformowała Rosyjska Prokuratura Generalna. Rosja tym samym dołączyła do innych krajów, które zabroniły korzystania z coraz bardziej popularnego w sieci środka płatniczego.
Bitcoin zakazany w Rosji

W oświadczeniu przesłanym przez rosyjską prokuraturę agencji Ruters możemy przeczytać m.in., że: "Systemy anonimowych płatności oraz walut internetowych, które zyskały ostatnio dużą popularność, w tym najbardziej znany Bitcoin, zastępują pieniądze i nie mogą być wykorzystywane przez osoby fizyczne i osoby prawne. Podmioty używające takich walut narażają się, nawet nieświadomie, na wciągnięcie do nielegalnej działalności, w tym do prania brudnych pieniędzy, a także finansowania terroryzmu".

Rosyjskie władze zaznaczyły też, że jakiekolwiek wykorzystanie waluty Bitcoin będzie uważane za podejrzane. Nie oznacza to, że policja wkroczy do domu każdego, kto sporadycznie obraca Bitcoinami, ale osoby takie mogą znaleźć się pod obserwacją organów ścigania.

Postawa taka wynika bezpośrednio z rosyjskich przepisów, które zakazują handlu substytutami pieniądza. Prawo stanowi, że oficjalną walutą Federacji Rosyjskiej jest rubel i wprowadzanie do obiegu innych jednostek monetarnych lub zamienników pieniądze jest nielegalne.

Rosja nie jest jedynym krajem, który w ostatnim czasie zajął negatywne stanowisko wobec korzystania z waluty Bitcoin. Przed używaniem jej ostrzegały niedawno swoich obywateli także władze Chin i Kanady.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto