A A A

Bitdefender BOX - ochrona urządzeń w naszym domu

10 maja 2018, 08:00
Kiedy mowa o rozwiązaniach typu Smart home na myśl przychodzą nam Produkty typu TV czy lodówka pracująca na własnych systemach operacyjnych. Warto jednak pamiętać, że urządzenia te nie mają możliwości zainstalowania antywirusa. Jak się ochronić zatem swoją domową sieć przed niebezpieczeństwem ataku?
Bitdefender BOX - ochrona urządzeń w naszym domu

Zintegrowana ochrona sieci

Bitdefender BOX jest pierwszym produktem sprzętowym firmy Bitdefender. Ma na celu chronić przed zagrożeniami komputerowymi zarówno tradycyjne urządzenia (telefony, laptopy, tablety, komputery PC), jak i te typu SMART Home (telewizory, termostaty, kamery internetowe, systemy dostępu do domu, konsole do gier, lodówki, pralki, klimatyzatory podłączone do Internetu, przełączniki i oświetlenie, gniazda lub czujniki ruchu).

Bitdefender BOX blokuje wszystkie zagrożenia i blokuje niebezpieczne adresy URL w celu ochrony użytkowników przed phishingiem i oszustwami internetowymi. Moduł oceny podatności na ataki skanuje, identyfikuje i wychwytuje ewentualne słabości sieci pod względem bezpieczeństwa.

Urządzenie identyfikuje i blokuje próby wykorzystania luk w zabezpieczeniach urządzeń sieciowych. Gdy nowe urządzenie łączy się z siecią, Bitdefender BOX wykrywa je szybko i wysyła natychmiastowe powiadomienie do aplikacji Bitdefender Central, aby użytkownicy mogli kontrolować dozwolone działania dla tego urządzenia.

Zewnętrzny system zapobiegania atakom sprawdza ruch internetowy i wskazuje wszelkie próby wykorzystania luk w inteligentnych urządzeniach domowych, w tym również próby złamania haseł.

Bitdefender BOX może współpracować z inteligentnymi asystentami domowymi, takimi jak Google Home i Amazon Echo. Urządzenie umożliwia użytkownikom używanie poleceń głosowych do skanowania w poszukiwaniu określonych zagrożeń komputerowych lub odłączenia połączenia internetowego, gdy nie jest konieczne.

Produkcja Bitdefender BOX (obecnie w drugiej generacji) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku w niemieckiej fabryce Zollner w Satu Mare. Aktualnie będzie on dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji oraz Japonii. Cena przy premierze ustalona została na poziomie 999,99 £, obecnie trwają rozmowy dotyczące terminu wprowadzenia produktu w Polsce oraz jego ceny.

Bitdefender BOX będzie również zawierał rozwiązania nadzoru rodzicielskiego, które umożliwi rodzicom zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w Internecie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto