A A A

Błąd AdBlocka uniemożliwiał wyświetlanie treści

30 czerwca 2021, 15:00
Problem na szczęście wydaje się być już rozwiązany.
Błąd AdBlocka uniemożliwiał wyświetlanie treści

Znikające strony

Przez ostatnie dni błąd wtyczki AdBlock wymazywał niebędące reklamami treści na wielu popularnych stronach WWW oraz w portalach internetowych (takich jak Twitter, Amazon czy Wikipedia). Firma AdBlock Plus potwierdziła już, że błąd został naprawiony (choć nie wydała na jego temat żadnego oficjalnego oświadczenia w mediach społecznościowych). Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną problemu, lecz prawdopodobnie wywołały go zmiany w zakresie filtrowania treści przez AdBlocka. Ten mógł omyłkowo uznać treści oznaczone tagiem „media" za reklamy i blokować ich wyświetlanie.

 

Na pohybel reklamom

AdBlock to popularne rozszerzenie przeglądarek WWW, które blokuje reklamy na stronach internetowych. Według danych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB, Polacy są jednym z najbardziej aktywnych społeczeństw Europy jeśli chodzi o korzystanie z AdBlocka. Wtyczka budzi jednak kontrowersje – często wskazuje się, iż blokowanie reklam przez użytkowników uniemożliwia zarabianie autorom treści zamieszczanych na stronach internetowych.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto