A A A

Blokada karty SIM za brak szczepienia

14 czerwca 2021, 08:20
Władze Pakistanu rozważają możliwość blokowania telefonów osób, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi.
Blokada karty SIM za brak szczepienia

Zaszczep się, to porozmawiasz

Urząd ds. zdrowia w pakistańskiej prowincji Pendżab poinformował, że osoby, które nie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi muszą liczyć się z zablokowaniem używanych przez nie kart SIM.

 

Echa akcji CIA

W liczącym ponad 79 milionów mieszkańców Pendżabie aż 30 procent populacji nie chce się szczepić. Wskaźnik ten jest wysoki nawet wśród pracowników służby zdrowia (wynosi 19 procent).

Sankcje w postaci blokady karty SIM okazałyby się dotkliwe. W Pakistanie stosunkowo mało osób dysponuje komputerami stacjonarnymi, a połączenia z internetem są realizowane głównie za pomocą urządzeń przenośnych.

Niechęć do szczepień mooże wynikać m.in. z faktu, że przed laty amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza posłużyła się szczepionkami przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B podczas poszukiwania Osamy bin Ladena. Funkcjonariusze CIA zbierali wówczas w Pakistanie próbki DNA niemowląt w celu odnalezienia osób spokrewnionych z terrorystą. W rezultacie w bardziej konserwatywnych regionach kraju wskaźnik szczepień przeciwko polio spadł o 28 procent, a przeciwko odrze – o 39 procent.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
pieterman09
pieterman09
14 czerwca 2021, 16:30
Jest to nowy typ szczepionki , nie stosowany NA SZEROKĄ SKALE .
ptrick
ptrick
14 czerwca 2021, 14:17
To prawda, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie się bał. Jednak mówienie, że to zupełnie nowy, nigdy wcześniej niestosowany typ szczepionki i że nie została ona przebadana to jest szerzenie dezinformacji.
pieterman09
pieterman09
14 czerwca 2021, 13:06
Zgadzam się co do ostatniego zdania. Problemy mogą być dużo poważniejsze niż koronką i tego właśnie większość tych którzy się nie chcą szczepić obawia i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego . Przy całej otoczce związanej z tymi szczepionkami tylko idiota może oczekiwać że 100% będzie posłuszna i nie będzie mieć wątpliwości wystarczająco dużych żeby odmówić .
ptrick
ptrick
14 czerwca 2021, 12:08
pieterman09 napisał(a): Tak ciężko zrozumieć że te szczepionki zostały zrobione na szybko , bez większych badań ... A powinny być wyjątkowo dokładnie badane bo raz że mają być podane większości populacji a dwa że nigdy do tej pory nie stosowano szczepionek typu mRNA . Małe sprostowanie, szczepionka przeszła wszystkie wymagane badania, pominęli tylko ostatnią fazę badań klinicznych (tzn. z tego co wiem ona była, tylko szczepionkę dopuścili już przed nią ze względu na dużą próbkę osób badanych oraz bardzo niskie NOPy). Szczepionki mRNA są stosunkowo proste w produkcji, więc po tym jak genom wirusa został rozszyfrowany (co stało się szybko dzięki ludziom udostępniającym swoje komputery do tego), sama produkcja to była chwila. Dzięki temu badania zaczęły się też dużo szybciej. Same szczepionki mRNA istniały już wcześniej i od przynajmniej kilku lat są wykorzystywane w medycynie, jednak były one używane przy dużo rzadszych chorobach, gdzie badania mogły być robione na mniejszą skalę i na pewno rzadziej się o nich mówiło. To nie jest tak, że ktoś sobie stworzył szczepionkę i nieprzebadany preparat został dopuszczony do podawania ludziom. Naprawdę nie wiem, jak można tego nie rozumieć, przecież to mogłoby doprowadzić do dużo większych problemów, niż koronka sama w sobie.
pieterman09
pieterman09
14 czerwca 2021, 10:07
Znalazł się fan totalitaryzmu .. szczep się jeżeli uważasz to za słuszne . Nikt ci nie broni, ale nie zmuszaj innych którzy obawiają się tych szczepionek bardziej niż wirusa i mają do tego podstawy .Tak ciężko zrozumieć że te szczepionki zostały zrobione na szybko , bez większych badań ... A powinny być wyjątkowo dokładnie badane bo raz że mają być podane większości populacji a dwa że nigdy do tej pory nie stosowano szczepionek typu mRNA . Generalnie większość ludzi którzy nie chcą się szczepić w tym wypadku to rozsądni ludzie którzy w innym wypadku nie mieli by z tym problemy . Odsetek tzw antyszczepionkowców którzy pierniczą głupoty jest bardzo mały , tylko takich krzykaczy poprostu najbardziej słychać . Zresztą ciężko wogole dziś z czymś dyskutować bo odrazu poprawność polityczna wchodzi i jak ktoś ma wątpliwości co do bezpieczeństwa mRNA to zamiast je przebadać dokładnie to zdjęli odpowiedzialność z producentów a wszystkich którzy próbują dyskutować odrazu przykleja się łatkę antyszczepionkowca .. poprostu paranoja .
avatar
restaumator
14 czerwca 2021, 08:35
W końcu się wzięli za sabotażystów. Powinni jeszcze postawić przed sądem wszystkich tych płaskoziemców, którzy sieją w internetach głupkopwate fake newsy dotyczące zdrowia.
Najnowsze aktualności

Google aktualizuje harmonogram
27 lipca 2021
Poznaliśmy szczegóły nowego planu wdrażania w przeglądarce Chrome tzw. piaskownicy prywatności, mechanizmu FLoC i wyłączania obsługi...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto