A A A

Blu-ray nie zawojował pecetów

26 sierpnia 2009, 12:52
I nie zrobi tego jeszcze przez najbliższych kilka lat - wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę iSuppli. DVD trzyma się mocno.
Blu-ray nie zawojował pecetów

I nic dziwnego. Na płytach blu-ray wydawane są obecnie wyłącznie filmy (i gry na konsolę PlayStation 3). Teoretycznie wielu użytkowników wykorzystuje komputery osobiste do odtwarzania filmów, lecz o ile do peceta nie jest podłączony nowoczesny telewizor, to z zalet oferowanych przez blu-ray (wysoka rozdzielczość obrazu) nie można docenić na małym ekranie komputerowego monitora lub ekranu laptopa. Do cieszenia się dobrą jakością obrazu wystarczy film na płycie DVD.

Dlatego wzrost wykorzystania blu-ray w pecetach w najbliższych latach nadal będzie powolny. iSuppli szacuje, że w 2013 roku "niebieski" napęd znajdzie się w 16,3 proc. komputerów.

Ceny wewnętrznych czytników blu-ray zaczynają się obecnie od 300–400 zł. Nie są to więc kosmiczne sumy. Szansą dla blu-ray mogą być gry komputerowe, które już obecnie często wydawane są na dwóch lub więcej płytkach DVD. Czy komputerowa rozrywka po raz kolejny stanie się motorem zmian na rynku pecetów, przekonamy się w ciągu najbliższych 2–3 lat.

Źródło: iSuppi, informacja własna


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto