A A A

Bosch przeznaczy 400 milionów euro na produkcję chipów

29 października 2021, 12:00
Kolejne inwestycje w Niemczech i Malezji mają zmniejszyć światowe niedobory półprzewodników.
Bosch przeznaczy 400 milionów euro na produkcję chipów

467 milionów dolarów

Niemiecki koncern technologiczny Bosch postanowił odpowiedzieć na kryzys na rynku półprzewodników i zainwestować 467 milionów dolarów (ponad 400 milionów euro), by wytwarzać ich więcej i robić to szybciej. Pieniądze w kolejnych dwóch latach trafią do zakładów w Niemczech i Malezji.

Największa część inwestycji przeznaczona zostanie na zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki w Dreźnie, otwartej w czerwcu br. Część pieniędzy trafi do zakładu w Reutlingen koło Stuttgartu, produkującego elementy półprzewodnikowe od 1970 roku. Tam ma być powiększony tzw. cleanroom (pomieszczenie czyste), czyli miejsce, w którym z płytek krzemowych tworzone są chipy półprzewodnikowe. Z kolei w Malezji firma planuje budowę nowego centrum testowego półprzewodników. Na ono zacząć działać w 2023 roku w Penang.

Inwestycja nie tylko przyniesie nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim ma się przyczynić do zmniejszenia opóźnień w dostawach sprzętu elektronicznego i samochodów, które wynikają z niedoboru półprzewodników na światowym rynku.

fot. Louis Reed – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto