A A A

Bowers & Wilkins 800 D3 - nowy standard możliwości akustycznych

9 maja 2016, 10:00
Jako flagowa konstrukcja z najnowszej serii 800 Diamond, model 800 D3 wykorzystuje innowacyjne, technologie, które zapewniają jej nieograniczone możliwości. Efektem jest najlepsza kolumna głośnikowa Bowers & Wilkins, jaka kiedykolwiek została zaprojektowana
Bowers & Wilkins 800 D3 - nowy standard możliwości akustycznych

Najnowsze głośniki Bowers & Wilkins 800 D3 to punkt odniesienia przy określaniu referencyjnej jakości dźwięku. To najdoskonalsza pod względem parametrów, najbardziej zaawansowana kolumna głośnikowa, jaka została opracowana przez Bowers & Wilkins, a która rozpoczyna swoje życie w przeddzień 50. rocznicy działalności Bowers & Wilkins.

Najbardziej oczywistą różnicą pomiędzy modelami 800 D3 i 802 D3 jest rozmiar obudowy sekcji niskotonowej i umieszczonych w niej przetworników. 800 D3 wykorzystuje dwa 250-milimetrowe głośniki z membranami Aerofoil, w nieco mniejszym modelu 802 D3 pracują dwa 203-milimetrowe przetworniki. Zastosowane głośniki nie tylko są większe, wykorzystują one również unikatową konstrukcję z włókna węglowego, sztywniejszą i zapewniającą bardziej tłokowy ruch membrany, a jednocześnie zoptymalizowaną pod względem liniowej charakterystyki i niskiego poziomu zniekształceń. W najnowszym modelu projektanci zastosowali także bardziej zaawansowany zespół elektromagnetyczny - zmodernizowany układ magnetyczny zapewnia lepszą kontrolę, a udoskonalona zwrotnica gwarantuje znacząco większą wydajność w porównaniu z rozwiązaniem znajdującym się w 802 D3.

Nakładki przeciwpyłowe membran Aerofoil są udoskonaloną wersją komponentów wykorzystywanych w 802 D3 i 803 D3. Zostały one wykonane z warstwowej struktury, składającej się z włókna węglowego i takiej samej pianki syntaktycznej, z jakiej została wykonana sama membrana Aerofoil. To jeszcze bardziej redukuje rezonans nakładki przeciwpyłowej i jest jednym z wielu mniej widocznych udoskonaleń, które potwierdzają niewiarygodną dbałość o szczegóły w tej niezwykle dopracowanej kolumnie głośnikowej.

800 D3 wykorzystuje taką samą jak w 802 D3 membranę Continuum, głowę Turbine i litą obudowę przetwornika wysokotonowego. Ponadto udoskonalone zwrotnice i kondensatory podnoszą poziom w kluczowych obszarach, aby jeszcze lepiej dopasować doskonałą jakość basu dostarczanego przez model 800 D3. Po wprowadzeniu tych zmian 800 D3 zapewnia podobną czułość i obciążenie co 802 D3.

Innowacje te, w połączeniu z udoskonaleniami wprowadzonymi w serii jako całości, takimi jak znacznie sztywniejsze obudowy, wytrzymalszy system wewnętrznych wzmocnień Matrix, który teraz wykorzystuje grubsze użebrowanie, a także umiejętne wykorzystanie aluminium i stalowych wzmocnień, tam, gdzie to jest najbardziej pożądane, sprawia, że nowy model 800 D3 pozwala osiągnąć nirwanę w odniesieniu do referencyjnej jakości dźwięku. Oczywiście dostajemy więcej basu, ale wspólnym mianownikiem charakterystyki akustycznej nowej 800 D3 są naturalność i precyzja. Kolumna zapewnia niewiarygodnie wnikliwy poziom dokładności w zakresie basu i w porównaniu z już wybitnym modelem 802 D3 zniekształcenia przetwornika niskotonowego są mniejsze o 10 dB.

W porównaniu z poprzednim modelem 800 Diamond, znacznie poprawiono także poczucie skali - 800 D3 z łatwością potrafi odwzorować w całej swej okazałości pełnowymiarową orkiestrę symfoniczną. Jest to możliwe m.in. dzięki doskonalszemu zgraniu czterech przetworników oraz zagwarantowaniu jeszcze większej rozdzielczości i detaliczności brzmienia, charakterystycznej nie tylko dla modelu 800 D3, lecz także dla całej serii 800 Diamond.

Potwierdzeniem dążenia Bowers & Wilkins do ciągłego produkowania wiodących kolumn głośnikowych jest najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Worthing w West Sussex, który został zmodernizowany specjalnie pod kątem produkcji nowej serii 800 Diamond. 800 D3 jest w całości wytwarzana w zmodernizowanym obiekcie, wraz z pozostałymi modelami serii.

Model 800 D3 już jest dostępny w sprzedaży, nabywcy mają do wyboru trzy wersje wykończenia: czarną na wysoki połysk, białą na wysoki połysk, różaną. Poglądowa cena detaliczna kolumny głośnikowej 800 D3, niezależnie od wybranej wersji wykończenia, wynosi 67 495 zł/sztuka.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto