A A A

Bowers & Wilkins 800 D3 - nowy standard możliwości akustycznych

9 maja 2016, 10:00
Jako flagowa konstrukcja z najnowszej serii 800 Diamond, model 800 D3 wykorzystuje innowacyjne, technologie, które zapewniają jej nieograniczone możliwości. Efektem jest najlepsza kolumna głośnikowa Bowers & Wilkins, jaka kiedykolwiek została zaprojektowana
Bowers & Wilkins 800 D3 - nowy standard możliwości akustycznych

Najnowsze głośniki Bowers & Wilkins 800 D3 to punkt odniesienia przy określaniu referencyjnej jakości dźwięku. To najdoskonalsza pod względem parametrów, najbardziej zaawansowana kolumna głośnikowa, jaka została opracowana przez Bowers & Wilkins, a która rozpoczyna swoje życie w przeddzień 50. rocznicy działalności Bowers & Wilkins.

Najbardziej oczywistą różnicą pomiędzy modelami 800 D3 i 802 D3 jest rozmiar obudowy sekcji niskotonowej i umieszczonych w niej przetworników. 800 D3 wykorzystuje dwa 250-milimetrowe głośniki z membranami Aerofoil, w nieco mniejszym modelu 802 D3 pracują dwa 203-milimetrowe przetworniki. Zastosowane głośniki nie tylko są większe, wykorzystują one również unikatową konstrukcję z włókna węglowego, sztywniejszą i zapewniającą bardziej tłokowy ruch membrany, a jednocześnie zoptymalizowaną pod względem liniowej charakterystyki i niskiego poziomu zniekształceń. W najnowszym modelu projektanci zastosowali także bardziej zaawansowany zespół elektromagnetyczny - zmodernizowany układ magnetyczny zapewnia lepszą kontrolę, a udoskonalona zwrotnica gwarantuje znacząco większą wydajność w porównaniu z rozwiązaniem znajdującym się w 802 D3.

Nakładki przeciwpyłowe membran Aerofoil są udoskonaloną wersją komponentów wykorzystywanych w 802 D3 i 803 D3. Zostały one wykonane z warstwowej struktury, składającej się z włókna węglowego i takiej samej pianki syntaktycznej, z jakiej została wykonana sama membrana Aerofoil. To jeszcze bardziej redukuje rezonans nakładki przeciwpyłowej i jest jednym z wielu mniej widocznych udoskonaleń, które potwierdzają niewiarygodną dbałość o szczegóły w tej niezwykle dopracowanej kolumnie głośnikowej.

800 D3 wykorzystuje taką samą jak w 802 D3 membranę Continuum, głowę Turbine i litą obudowę przetwornika wysokotonowego. Ponadto udoskonalone zwrotnice i kondensatory podnoszą poziom w kluczowych obszarach, aby jeszcze lepiej dopasować doskonałą jakość basu dostarczanego przez model 800 D3. Po wprowadzeniu tych zmian 800 D3 zapewnia podobną czułość i obciążenie co 802 D3.

Innowacje te, w połączeniu z udoskonaleniami wprowadzonymi w serii jako całości, takimi jak znacznie sztywniejsze obudowy, wytrzymalszy system wewnętrznych wzmocnień Matrix, który teraz wykorzystuje grubsze użebrowanie, a także umiejętne wykorzystanie aluminium i stalowych wzmocnień, tam, gdzie to jest najbardziej pożądane, sprawia, że nowy model 800 D3 pozwala osiągnąć nirwanę w odniesieniu do referencyjnej jakości dźwięku. Oczywiście dostajemy więcej basu, ale wspólnym mianownikiem charakterystyki akustycznej nowej 800 D3 są naturalność i precyzja. Kolumna zapewnia niewiarygodnie wnikliwy poziom dokładności w zakresie basu i w porównaniu z już wybitnym modelem 802 D3 zniekształcenia przetwornika niskotonowego są mniejsze o 10 dB.

W porównaniu z poprzednim modelem 800 Diamond, znacznie poprawiono także poczucie skali - 800 D3 z łatwością potrafi odwzorować w całej swej okazałości pełnowymiarową orkiestrę symfoniczną. Jest to możliwe m.in. dzięki doskonalszemu zgraniu czterech przetworników oraz zagwarantowaniu jeszcze większej rozdzielczości i detaliczności brzmienia, charakterystycznej nie tylko dla modelu 800 D3, lecz także dla całej serii 800 Diamond.

Potwierdzeniem dążenia Bowers & Wilkins do ciągłego produkowania wiodących kolumn głośnikowych jest najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Worthing w West Sussex, który został zmodernizowany specjalnie pod kątem produkcji nowej serii 800 Diamond. 800 D3 jest w całości wytwarzana w zmodernizowanym obiekcie, wraz z pozostałymi modelami serii.

Model 800 D3 już jest dostępny w sprzedaży, nabywcy mają do wyboru trzy wersje wykończenia: czarną na wysoki połysk, białą na wysoki połysk, różaną. Poglądowa cena detaliczna kolumny głośnikowej 800 D3, niezależnie od wybranej wersji wykończenia, wynosi 67 495 zł/sztuka.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto