A A A

Brakuje węzłów Tora, będą nagrody

22 listopada 2021, 17:20
Przedstawiciele projektu Tor poinformowali, że zmniejszył się napływ nowych węzłów, które potrzebne są, aby utrzymać sieć.
Brakuje węzłów Tora, będą nagrody

Koszulka za węzeł

Ponieważ tworzenie nowych węzłów Tora wyhamowało, inicjatorzy projektu zamierzają nagradzać użytkowników za chęć uruchomienia serwerów wejściowych dla mieszkańców krajów blokujących dostęp do tej sieci.

Nagrodami mają być naklejki, t-shirty i bluzy z kapturem. Twórcy sieci mają nadzieję, że będą to upominki, które zmotywują nowych operatorów węzłów.

Gustavo Gus, kierownik zespołu ds. społeczności projektu Tor mówi: „obecnie mamy około 1200 węzłów wejściowych, z których 900 obsługuje protokół obfs4; niestety liczby te maleją od początku tego roku; nie wystarczy mieć wiele węzłów, w końcu wszystkie mogą być zablokowane; dlatego potrzebujemy stałego napływu nowych węzłów, których nie ma na żadnej liście zablokowanych adresów; do końca tego roku planujemy uruchomić 200 nowych serwerów".

Kampania pozyskiwania nowych węzłów Tora potrwa do 7 stycznia 2022 roku.

Sieć Tor zapewnia w znacznym stopniu anonimowe i odporne na cenzurę połączenia w internecie. Projekt nie jest dochodowy i opiera się wyłącznie na działalności użytkowników, którzy nieodpłatnie utrzymują węzły sieci.

Pozostałe informacje i wymagania techniczne węzłów Tora znajdziecie na stronie projektu.

fot. torproject


Piotr Bogucki
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto