A A A

Brazylia, Indie i Korea spamują. A Polska?

6 kwietnia 2010, 11:43
Brazylia, Indie i Korea spamują. A Polska?

Firma Panda Security przeanalizowała blisko pięć milionów niechcianych wiadomości wygenerowanych w styczniu i lutym 2010 roku, przesłanych z miliona różnych adresów IP. Na szczycie rankingu źródeł spamu znalazła się Brazylia, gdzie niepożądane wiadomości są wykorzystywane głównie do rozpowszechniania zagrożeń i sprzedaży nielegalnych produktów. Polska w rankingu zajmuje 10 miejsce.

Brazylia, Indie, Korea, Wietnam i USA otwierają ranking krajów z których rozesłano najwięcej spamu w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku – wynika z badania firmy Panda Security. 5 milionów e-maili przeanalizowanych przez laboratorium PandaLabs pochodziło z prawie miliona różnych adresów IP, co oznacza, że jeden adres był odpowiedzialny za średnio 5 wiadomości spamowych (każde IP może identyfikować jeden lub więcej komputerów).

Na szczycie globalnego ranking spamu w styczniu i lutym uplasowała się Brazylia. Wiadomości spamowe są wykorzystywane głównie do rozpowszechniania zagrożeń, sprzedaży nielegalnych produktów, a najczęstszą przynętą stosowaną w technikach inżynierii społecznej jest obietnica filmów lub zdjęć brazylijskich dziewcząt.Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto