A A A

Brazylijskie kody QR

18 marca 2020, 08:15
Krajowy standard kodów QR ma się przyczynić do upowszechnienia płatności bezgotówkowych w Bazylii.
Brazylijskie kody QR

Centralny Bank Brazylii wprowadził własny standard kodów QR, aby upowszechnić w kraju system płatności bezgotówkowych i przyczynić się do zwiększenia konkurencji wśród operatorów usług płatniczych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele banku, własny system kodów QR (noszący nazwę BR Code) pozwoli zainicjować transakcję za pomocą różnych urządzeń (smartfonów, smatwatchów itp.) oraz wybrać operatora odpowiedzialnego za realizację płatności. Wszystkie działające w Brazylii przedsiębiorstwa obsługujące transakcje bezgotówkowe muszą do września br. dostosować własną infrastrukturę do pracy z krajowym systemem kodów QR. Władze kraju chcą doprowadzić w ten sposób do sytuacji podobnej jak w przypadku transakcji wykonywanych przy użyciu klasycznych kart kredytowych i debetowych: osoba dokonująca płatności decyduje, z której karty chce skorzystać; każda z nich jest obsługiwana przez ten sam terminal.

Własny wariant kodów QR jest kolejną inicjatywą banku centralnego, która ma unowocześnić system finansowy Brazylii. Przed miesiącem w kraju uruchomiono powszechnie dostępny system płatności natychmiastowych.

fot. Centralny Bank Brazylii


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pamięć absolutna
20 stycznia 2021
Włączamy funkcję przechowywania wielu elementów w Schowku systemu Windows 10.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto