A A A

Bukmacherka online w dół w Wielkiej Brytanii

21 stycznia 2022, 08:00
Sytuacja epidemiologiczna i związane z nią lockdowny znacząco wpłynęły na branżę bukmacherską.
Bukmacherka online w dół w Wielkiej Brytanii

Zakłady fizyczne w górę

Brytyjska firma hazardowa Entain poinformowała o spadku dochodów z działalności online o 9 proc. w czwartym kwartale ubiegłego roku. Spadek nastąpił po dużych wzrostach, na które według analityków duży wpływ miały uwarunkowania związane z koronawirusem.

Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku fizycznych punktów sprzedaży zakładów. Tutaj po spadkach firma notuje wzrost, co może świadczyć, że klienci zakładów bukmacherskich „wyszli z domów" i powracają do dawnych nawyków.

Optymistyczne prognozy

Entain, który ma sieć sklepów bukmacherskich Ladbrokes i Coral, poinformował, że jego przychody z gier detalicznych wzrosły o 60 proc., dzięki złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią. Całkowity przychód netto z gier, będący miarą przychodów z zakładów przed opodatkowaniem, wzrósł o 4 proc.

Prognozy firmy na obecny rok są umiarkowanie optymistyczne i kształtują się na poziomie 1,2 miliarda dolarów przychodu. Dobra kondycja finansowa spółki była powodem zainteresowania przejęciem przez amerykańskich operatorów kasyn MGM i DrafKings. Na razie jednak żadne transakcje nie doszły do skutku.

fot. Wikipedia

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto