A A A

By było bezpieczniej

15 lutego 2021, 07:00
Przejazdy dla kobiet, realizowane przez kobiety.
By było bezpieczniej

Na razie tylko w Meksyku

Meksyk to pierwszy kraj, w którym wprowadzono specjalną funkcję, dzięki której użytkowniczki Ubera, ale także panie pracujące za kierownicą, mają poczuć się bezpiecznie. To właśnie w taksówkach często dochodzi do porwań, a kraj zmaga się z rosnącą przemocą wobec kobiet.

Początkowo firma udostępniła opcję filtrowania klientów według płci. Aż 90 proc. kobiet testujących tę funkcję oceniło ją pozytywnie, dlatego wdrożono ją także u pań korzystających z aplikacji.

 

Chcą pomóc kobietom

Uber działa w Meksyku w ponad 50 największych miastach. Nowa funkcja ma nie tylko zapewnić kobietom poczucie bezpieczeństwa, ale także przeciwdziałać nierównościom na rynku pracy. Być może bezpieczne przejazdy sprawią, że panie będą chciały znaleźć pracę. Ma w tym także pomóc współpraca z instytucjami bankowymi, które miałyby ułatwić im zakup samochodów.

fot. Pixabay – StockSnap


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto