A A A

CEO LG Electronics podał się do dymisji

20 września 2010, 12:50
CEO LG Electronics podał się do dymisji

Nam Yong, dotychczasowy CEO LG Electronics, w wyniku strat finansowych firmy związanych z rynkiem telefonów komórkowych, podał się do dymisji.

Dotychczasowy szef LG został w zeszły piątek zastąpiony przez Koo Bon-joona. To już druga zmiana na wysokim stanowisku w ostatnich tygodniach. Tydzień temu podobne zmiany spotkały również fińskiego producenta – Nokię. Tam Olli-Pekka Kallasvuo został zastąpiony przez Stephena Elopa.

Tego typu przetasowania są wynikiem ogromnej konkurencji na rynku smartfonów. Szczególnie Apple wydaje się być największym konkurentem w tej dziedzinie. Zarówno LG jak i Nokia nie były w stanie zaprezentować do tej pory żadnego telefonu, który mógłby godnie konkurować z innymi produktami. Jest to po części spowodowane nastawieniem obu firm na produkcję tańszych telefonów, które jednak nie zawsze są w stanie sprostać wymaganiom rynku - a są one z tygodnia na tydzień coraz wyższe.

Czy zmiany na stanowiskach pomogą LG i Nokii w powrocie do gry? Zadanie to może wydawać się trudne, ale z pewnością nie jest niewykonalne.


PC Format
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pierwszy router 5G
20 września 2019
Na targach IFA w Berlinie zaprezentowano pierwszy na świecie router WLAN przystosowany do pracy w sieciach 5G.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto