A A A

CEO LG Electronics podał się do dymisji

20 września 2010, 12:50
CEO LG Electronics podał się do dymisji

Nam Yong, dotychczasowy CEO LG Electronics, w wyniku strat finansowych firmy związanych z rynkiem telefonów komórkowych, podał się do dymisji.

Dotychczasowy szef LG został w zeszły piątek zastąpiony przez Koo Bon-joona. To już druga zmiana na wysokim stanowisku w ostatnich tygodniach. Tydzień temu podobne zmiany spotkały również fińskiego producenta – Nokię. Tam Olli-Pekka Kallasvuo został zastąpiony przez Stephena Elopa.

Tego typu przetasowania są wynikiem ogromnej konkurencji na rynku smartfonów. Szczególnie Apple wydaje się być największym konkurentem w tej dziedzinie. Zarówno LG jak i Nokia nie były w stanie zaprezentować do tej pory żadnego telefonu, który mógłby godnie konkurować z innymi produktami. Jest to po części spowodowane nastawieniem obu firm na produkcję tańszych telefonów, które jednak nie zawsze są w stanie sprostać wymaganiom rynku - a są one z tygodnia na tydzień coraz wyższe.

Czy zmiany na stanowiskach pomogą LG i Nokii w powrocie do gry? Zadanie to może wydawać się trudne, ale z pewnością nie jest niewykonalne.


PC Format
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto