A A A

CES 2014: Toshiba Tecra W50 - laptop 4K

10 stycznia 2014, 11:08
Wraz z telewizorami 4K, na rynku powoli zaczną debiutować laptopy Ultra HD (4K) - jedną z takich nowości podczas targów CES 2014 w Las Vegas był Toshiba Tecra W50.
CES  2014: Toshiba Tecra W50 - laptop 4K
Wraz z telewizorami 4K, na rynku powoli zaczną debiutować laptopy Ultra HD (4K) - jedną z takich nowości podczas targów CES 2014 w Las Vegas był Toshiba Tecra W50.

Rozdzielczość 4K coraz intensywniej wkrada się do życia człowieka, pod różną postacią. Na targach CES 2014 Toshiba zaprezentowała pierwszego na świecie laptopa z ekranem 4K. Tecra W50 to maszyna przygotowana z myślą o profesjonalistach.

Laptop 4K Toshiby to obecnie jeszcze prototyp, ale według japońskiej firmy - na pewno trafi on na rynek. Tecra W50 jest laptopem typu working station, stworzony dla użytkowników potrzebujących dostępu do wysokiej jakości obrazu, np. pracujących na oprogramowaniu do obróbki grafiki lub materiałów wideo. Zatem „zwykły zjadacz chleba” w tym momencie nie ma tu czego szukać. Przynajmniej na razie.

Toshiba Tecra W50 ma 15,6-calowy ekran z natywną rozdzielczością 3840 na 2160 pikseli. Dla porównania - rozdzielczość 15-calowego MacBooka Pro z Retiną wynosi „jedyne” 2560 na 1600 pikseli. Prezentowany w Las Vegas laptop jest napędzany przez jeden z procesorów Intel Core i7 (Haswell) - dokładny model nie jest znany. Za grafikę będzie odpowiedzialny Nvidia Quadro K2100M z 2 GB wydzielonej pamięci wideo.


Z takim ekranem i z taką specyfikacja- nie dziwi fakt, że komputer jest wyjątkowo ciężki - ale ekran naprawdę robi wrażenie.

Ani cena, ani dokładna data sklepowego debiutu Tecry W50 nie są znane. Laptop nie trafi do sprzedaży wcześniej niż w połowie 2014 roku.
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto