A A A

CES 2009 - Pierwsza komercyjna prezentacja urządzeń USB 3.0

5 stycznia 2009, 10:22
Im bliżej targów, tym coraz więcej przecieków i interesujących informacji o spodziewanych premierach. Niewątpliwie atrakcją targów CES 2009 będzie pierwsze na świecie urządzenie konsumenckie wykorzystujące najnowszą odmianę popularnego interfejsu USB USB 3.0.
CES 2009  - Pierwsza komercyjna prezentacja urządzeń USB 3.0

Firma Symwave Inc., dostawca rozwiązań półprzewodnikowych do urządzeń konsumenckich, podzespołów komputerowych i sprzętu mobilnego, ogłosiła, że na targach CES przeprowadzi demonstrację transmisji danych pomiędzy dwoma konsumenckimi urządzeniami zdolnymi do wykorzystania możliwości najnowszej odmiany interfejsu USB – USB 3.0. Prędkości przesyłu danych w przypadku USB 3.0 są 10-krotnie wyższe niż w aktualnie najpopularniejszej odmianie USB 2.0.

Symwave, współpracując z producentami dysków twardych, zaplanował demonstrację faktycznych możliwości USB 3.0, którego pełna nazwa brzmi SuperSpeed USB 3.0. Jeżeli podczas pokazu na targach CES 2009 uda się osiągnąć szybkości przesyłu danych rzędu kilkuset megabajtów na sekundę, można będzie stwierdzić, że USB 3.0 będzie jedną z najważniejszych technologii, które będą wykorzystywane w branży komputerowej przez najbliższe lata. Oprócz bardzo wysokiej wydajności olbrzymią zaletą USB 3.0 jest zgodność ze starszymi urządzeniami, wykorzystującymi poprzednie odmiany USB 1.x i USB 2.x. Dzięki temu użytkownicy milionów już wyprodukowanych urządzeń z interfejsem USB będą mogli dalej z nich korzystać.

Źródło: BusinessWire


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto