A A A

CES 2009 - Cyfrowa ramka z obrazem w superjakości

9 stycznia 2009, 10:58
Kolejnymi produktami zaprezentowanymi przez koncern Sony na targach CES 2009 jest nowa generacja cyfrowych ramek na zdjęcia S-Frame.
CES 2009 - Cyfrowa ramka z obrazem w superjakości

Luksusowo wyglądające ramki są oferowane w wersjach z ekranem o przekątnej od 7 do 10 cali (serie X i V). Wyświetlanie fotografii w prezentowanych przez Sony ramkach jest banalnie proste, wystarczy włożyć kartę pamięci flash, praktycznie z dowolnego modelu aparatu cyfrowego, a ramka automatycznie rozpozna wykonane na karcie pamięci fotografie. Można też przesłać kolekcję zdjęć z komputera do wewnętrznej pamięci w ramce, która w serii X ma pojemność 2 GB.

Najlepsze modele z serii X wyposażone zostały w panel Super Photo LCD opracowany specjalnie pod kątem najwyższej jakości wyświetlania fotografii. Obraz charakteryzuje się dużą liczbą szczegółów, bardzo wysokim kontrastem i mniejszym poziomem odbić, co sprawia, że zdjęcia są dobrze widoczne nawet przy intensywnym oświetleniu. Dzięki wbudowaniu w prezentowane ramki procesora BIONZ można korzystać z funkcji automatycznego retuszu, usuwającej większość typowych wad fotografii, tj. efekt czerwonych oczu, przebarwienia skóry, a także umożliwia automatyczną poprawę ostrości. Niwelowanie wad przeprowadzane jest oczywiście bez udziału komputera – bezpośrednio w urządzeniu.

Wewnętrzne oprogramowanie ramek zezwala na dużo więcej niż tylko wyświetlanie zdjęć. Użytkownik ma do wyboru wiele trybów pokazu slajdów, może też skorzystać z funkcji umożliwiającej stworzenie kalendarza z wybranym zdjęciem na każdy miesiąc, dodanie ikon przypominających o ważnych rocznicach i uroczystościach rodzinnych. Możliwe jest także bezpośrednie wprowadzanie tekstu. Ramki mogą funkcjonować także jako budzik i po przebudzeniu użytkownika prezentować mu ulubione zdjęcie. Ramki będą dostępne w handlowej ofercie Sony od kwietnia 2009 roku.

Źródło: Informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto