A A A

CES 2009 - Ethernet przez sieć energetyczną

9 stycznia 2009, 17:28
NETGEAR Powerline AV Adapter to urządzenie klasy HomePlug wyposażone w 4-portowy przełącznik Fast Ethernet zapewniający przesył danych po liniach energetycznych w budynku. Oprócz niego NETGEAR zaprezentował także niedrogie i łatwe w instalacji adaptery umożliwiające wykorzystanie istniejącej sieci energetycznej do przesyłu danych z prędkością nawet do 200 Mbit/s
CES 2009 - Ethernet przez sieć energetyczną

Urządzenie oznaczone symbolem XAV1004 to kolejny produkt firmy NETGEAR, który został wyróżniony przez gremium przyznające wybranym technologiom i produktom nagrody za innowacyjność. Urządzenie przeznaczono do obsługi wymagających aplikacji, takich jak strumieniowe przesyłanie wideo w wysokiej rozdzielczości czy korzystanie z sieciowych gier konsolowych lub z pamięci masowych podłączonych do sieci domowej.

Zaawansowane funkcje zarządzania energią umożliwiają wzbudzanie urządzenia w momencie zapotrzebowania na przesył danych poprzez okablowanie energetyczne, co pozwala na oszczędność energii. Urządzenie pracuje w standardzie HomePlug AV, co oznacza, że nowych urządzeń zaprezentowanych przez firmę NETGEAR można użyć do rozbudowy już istniejącej sieci typu HomePlug AV.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto