A A A

CES 2009 - Koncepcyjny laptop dla graczy od HP

5 stycznia 2009, 11:29
HP Firefly to koncepcja rozbudowanego laptopa dla graczy oferującego wysoką wydajność i możliwości, dzięki którym urządzenie to skutecznie zastąpi w domu komputer stacjonarny. Działający egzemplarz koncern HP przedstawi na targach CES 2009.
CES 2009 - Koncepcyjny laptop dla graczy od HP

Prototypowy egzemplarz HP Firefly ma być wyposażony w 17-calowy ekran LCD oraz dodatkowy ekran o przekątnej 4,3 cala, zdolny do wyświetlenia obrazu w rozdzielczości 800x480 pikseli, co ma wystarczyć do internetowych rozmów za pośrednictwem komunikatorów, podczas gdy na ekranie głównym będą toczone wirtualne rozgrywki.

Ponadto touchpad w tym modelu został umieszczony zupełnie gdzie indziej niż w przypadku większości laptopów. W modelu Firefly touchpad został przesunięty na prawą stronę i znajduje się w miejscu, w którym zwykle powinna się znajdować klawiatura numeryczna. Jednak takie ustawienie jest wygodniejsze dla graczy, do których kierowany jest prototypowy model.

Głównym układem obliczeniowym tego modelu najprawdopodobniej będzie taktowany zegarem 2,4 GHz układ Intela z serii Core 2 Extreme – wysokowydajny czterordzeniowy układ przeznaczony do laptopów. Za generowanie grafiki na ekranie będą odpowiadać dwa układy ATI/AMD Radeon HD 3870 pracujące w trybie CrossFire. Zestaw ten uzupełnią 4 GB szybkiej pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 250 GB i prędkości obrotowej 7200 obr./min. Klawiatura w tym modelu jest podświetlana, a kamera internetowa wbudowana w obudowę komputera rejestruje obraz w podczerwieni, działając jak noktowizor. Nocne rozgrywki mogą się toczyć w ciemnościach rozświetlanych jedynie przez sam HP Firefly. Koncern HP nie planuje jednak wdrożenia prototypowego modelu bezpośrednio do produkcji. Egzemplarz, który będzie zaprezentowany na targach, ma stanowić jedynie pokaz technologicznej siły.

Źródło: Electronista, Laptop Magazine


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto