A A A

CES 2009 - Nowinki od Eye-Fi

5 stycznia 2009, 11:30
Eye-Fi to kolejna firma, którą warto będzie zwiedzić na targach CES. Przypomnijmy, że to właśnie Eye-Fi jako pierwsza opracowała kartę flash do aparatów cyfrowych, umożliwiającą bezpośrednie przesłanie wykonanych fotografii wprost do internetu.
CES 2009 - Nowinki od Eye-Fi

Możliwości bezpośredniego przesyłu fotografii wprost z aparatu cyfrowego do komputera i dalej do internetu wynikają z tego, że opracowane przez Eye-Fi karty flash mają dodatkowo wbudowany moduł łączności bezprzewodowej oraz oprogramowanie, które zawiaduje przesyłem danych. Użytkownik karty powinien ją najpierw skonfigurować tak, aby łączyła się ze wskazaną przez niego siecią bezprzewodową.

Akcje, jakie można zdefiniować, obejmują m.in. automatyczny, bezprzewodowy przesył zdjęć z aparatu do komputera (gdy tylko aparat z włożoną do niego kartą Eye-Fi znajdzie się w zasięgu domowej sieci bezprzewodowej), a także np. bezpośredni przesył fotografii do jednego z popularnych serwisów internetowych, jak np. Flickr. Rozwiązania firmy Eye-Fi zdecydowanie zmieniły podejście do cyfrowej fotografii i przesyłu zdjęć. Z tym większym zainteresowaniem będziemy śledzić prezentacje przedstawiane na targach CES.

Źródło: Serwis CES


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto