A A A

CES 2009 - Odjazdowe walkmany Sony

9 stycznia 2009, 10:57
Dwie nowe serie odtwarzaczy multimedialnych firmowanych marką Walkman zaprezentował koncern Sony na targach CES. Możliwości Walkmana serii X znacznie wykraczają poza "zwykły" odtwarzacz, a z kolei Walkman W odznacza się unikatowym wzornictwem.
CES 2009 - Odjazdowe walkmany Sony

Japoński potentat w branży elektronicznej zaprezentował trzy modele: dwa modele z serii X oznaczone symbolami NWZ-X1051 (wersja z 16 GB pamięci) i NWZ-1061 (wyposażony w 32 GB pamięci) oraz model z serii W NWZ-W202 wyposażony w 2 GB pamięci.

Seria Walkman X to multimedialne odtwarzacze wyposażone w panoramiczny, dotykowy, 3-calowy ekran OLED o rozdzielczości WQVGA. Dzięki zintegrowaniu w obudowie Walkmana modułu łączności bezprzewodowej Wi-Fi odtwarzacza można używać do oglądania klipów z popularnego serwisu YouTube i pobierania internetowych podcastów. Wbudowana przeglądarka umożliwia surfowanie po stronach WWW. Walkmany z serii X wyposażono dodatkowo w funkcje aktywnego wytłumiania szumu oraz poprawiania jakości odtwarzanego dźwięku w czasie rzeczywistym. Urządzenia z serii Walkman X obsługują wszystkie najpopularniejsze formaty multimedialnych danych cyfrowych, tj. MP3, WMA, AAC, L-PCM a także H.263, MPEG-4 oraz WMV.

Przedstawiciel nowej linii Walkman W to urządzenie o tyle nietypowe, że odtwarzacz jest zintegrowany w samych 13,5-milimetrowych słuchawkach. Przeglądanie kolekcji nagrań ułatwia autorski tryb ZAPPIN, który automatycznie wykrywa i odtwarza główny motyw każdego utworu, pomagając w znalezieniu żądanego nagrania za pomocą kilku operacji pokrętłem sterującym. Rozpoznawane formaty danych to MP3, WMA, AAC i WMT. Producent zachwala także wydajność zasilania – 30-minutowe ładowanie akumulatorów Walkmana W ma wystarczyć na 12 godzin odtwarzania.

Nowe Walkmany będą dostępne w Europie już na wiosnę 2009 roku.

Źródło: Informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto