A A A

CES 2009 - Phoenix HyperSpace, czyli zanim załaduje się system

5 stycznia 2009, 11:28
Firma Phoenix Technologies jest z pewnością znana wielu posiadaczom komputerów osobistych i laptopów. Logo tej firmy pojawia się najczęściej podczas uruchamiania komputera, gdy przetwarzany jest system BIOS. Na targach CES 2009 Phoenix Technologies zamierza zaprezentować uczestnikom kolejną wersję platformy HyperSpace, dzięki której można korzystać z programów jeszcze przed załadowaniem systemu operacyjnego.
CES 2009 - Phoenix HyperSpace, czyli zanim załaduje się system

HyperSpace to technologia wirtualizacyjna opracowana specjalnie z myślą o przyspieszeniu dostępu do programów, z których użytkownik korzysta podczas używania komputera. Laptop wyposażony w rozwiązanie HyperSpace będzie gotów do pracy niemal natychmiast po włączeniu. Obecnie, zanim zostanie załadowany system operacyjny, na działające aplikacje trzeba poczekać nawet kilka minut. Tymczasem dzięki HyperSpace możliwe jest uruchomienie wybranych aplikacji (np. przeglądarki internetowej) bezpośrednio po włączeniu komputera, podczas gdy w tle ładowany jest "tradycyjny" system operacyjny Windows Vista.

Warto obejrzeć zamieszczony w serwisie internetowym firmy Phoenix Technologies film prezentujący możliwości HyperSpace. Widać na nim wyraźnie przewagę użyteczności laptopa z wbudowanym rozwiązaniem Phoeniksa.

Źródło: Serwis CES, Phoenix


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto