A A A

CES 2009 - Pierwszy ultramobilny PC z ekranem OLED

5 stycznia 2009, 10:21
Już niebawem, 8 stycznia 2009 roku, na targach Consumer Electronics Show 2009 w Las Vegas, firma OQO zaprezentuje swój najnowszy model UMPC (Ultra Mobile PC) o nazwie 2+.
CES 2009 - Pierwszy ultramobilny PC z ekranem OLED

OQO UMPC 2+ jest – wg informacji rozpowszechnianych przez producenta – pierwszym na świecie urządzeniem klasy UMPC (Ultra Mobile PC, czyli ultramobilny komputer osobisty) wyposażonym w główny ekran typu OLED (Organic Light-Emitting-Diode). Wykorzystanie diod wykonanych ze związków organicznych pozwoliło znacznie ograniczyć rozmiary urządzenia przy zachowaniu dobrych parametrów wyświetlanego obrazu. Ekran – nie znamy jeszcze jego przekątnej – skrywa wysuwaną klawiaturę typu QWERTY.

Sercem dającym moc obliczeniową temu urządzeniu jest mobilny procesor Intela, Atom, taktowany zegarem o częstotliwości 1,86 GHz, a więc wyższej niż najczęściej stosowana np. w netbookach odmiana pracująca z częstotliwością 1,6 GHz. Układ Intela będzie w UMPC firmy OQO wspierany dość pokaźną, 2-gigabajtową pamięcią RAM. Ponadto, oprócz wyżej wspomnianej wysuwanej klawiatury, wprowadzanie danych oraz posługiwanie się urządzeniem ma być ułatwione dzięki zastosowaniu dotykowego ekranu.

Producent nie podał dokładniejszych informacji (na podstawie zdjęcia można wysnuć wniosek, że urządzenie będzie pracowało pod kontrolą systemu Windows Vista), poinformował jedynie, że model 2+ ma mieć wydajność dwukrotnie wyższą od swojego poprzednika. Czy tak będzie w istocie i jak w ogóle będzie się spisywało to interesujące urządzenie, przekonamy się niebawem na targach. O wynikach poinformujemy na łamach serwisu.

Źródło: OLED-Display.net


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto