A A A

CES 2009 - Skype dla systemu Android

9 stycznia 2009, 18:19
Firma Skype udostępniła wersję lite swojego komunikatora, który działa na urządzeniach z systemem Android oraz na ponad 100 modelach innych telefonów komórkowych obsługujących standard Java.
CES 2009 - Skype dla systemu Android

Wersja ta jest wynikiem publicznych testów i uwzględnia komentarze użytkowników zgłoszone do poprzedniej wersji beta, która działała na ograniczonej grupie urządzeń przenośnych. Nowa, zaktualizowana wersja beta pozwala na korzystanie z komunikatora milionom użytkowników komórek z całego świata – w tym po raz pierwszy właścicielom telefonów komórkowych w USA. Wersja lite oferuje najważniejsze funkcje Skype, w tym:

Wykonywanie połączeń w ramach sieci Skype do innych użytkowników Skype na całym świecie
Wysyłanie/odbieranie wiadomości tekstowych do/od pojedynczych osób i grup
Wykonywanie niedrogich połączeń do sieci komórkowych i stacjonarnych
Odbieranie połączeń pod własnym numerem telefonicznym Skype
Informacje o dostępności osób z listy kontaktów

Korzystając z komunikatora na telefonach komórkowych, użytkownicy mogą oszczędzić na połączeniach do sieci komórkowych i stacjonarnych za granicą. Wersja lite programu Skype działa zawsze wtedy, kiedy działa komórka – nie jest wymagany dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi, bo komunikator korzysta z połączeń w sieci komórkowej.

Wersja lite Skype jest aktualnie dostępna na urządzenia z systemem Android, co na dzień dzisiejszy obejmuje G1 T-Mobile. Wersję Skype beta na swoje urządzenia można pobrać z serwisu Android Market. Jednak działa również na ponad stu obsługujących standard Java modelach najpopularniejszych telefonów komórkowych – LG, Motorola, Nokia, Samsung i Sony Ericsson.

Źródło: Informacja prasowa


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto