A A A

CES 2009 - Skype dla systemu Android

9 stycznia 2009, 18:19
Firma Skype udostępniła wersję lite swojego komunikatora, który działa na urządzeniach z systemem Android oraz na ponad 100 modelach innych telefonów komórkowych obsługujących standard Java.
CES 2009 - Skype dla systemu Android

Wersja ta jest wynikiem publicznych testów i uwzględnia komentarze użytkowników zgłoszone do poprzedniej wersji beta, która działała na ograniczonej grupie urządzeń przenośnych. Nowa, zaktualizowana wersja beta pozwala na korzystanie z komunikatora milionom użytkowników komórek z całego świata – w tym po raz pierwszy właścicielom telefonów komórkowych w USA. Wersja lite oferuje najważniejsze funkcje Skype, w tym:

Wykonywanie połączeń w ramach sieci Skype do innych użytkowników Skype na całym świecie
Wysyłanie/odbieranie wiadomości tekstowych do/od pojedynczych osób i grup
Wykonywanie niedrogich połączeń do sieci komórkowych i stacjonarnych
Odbieranie połączeń pod własnym numerem telefonicznym Skype
Informacje o dostępności osób z listy kontaktów

Korzystając z komunikatora na telefonach komórkowych, użytkownicy mogą oszczędzić na połączeniach do sieci komórkowych i stacjonarnych za granicą. Wersja lite programu Skype działa zawsze wtedy, kiedy działa komórka – nie jest wymagany dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi, bo komunikator korzysta z połączeń w sieci komórkowej.

Wersja lite Skype jest aktualnie dostępna na urządzenia z systemem Android, co na dzień dzisiejszy obejmuje G1 T-Mobile. Wersję Skype beta na swoje urządzenia można pobrać z serwisu Android Market. Jednak działa również na ponad stu obsługujących standard Java modelach najpopularniejszych telefonów komórkowych – LG, Motorola, Nokia, Samsung i Sony Ericsson.

Źródło: Informacja prasowa


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPrzenośny dysk SSD TRANSCEND ESD250C
19 grudnia 2018
Firma Transcend prezentuje nowy przenośny dysk SSD ESD250C. Dedykowany jest przede wszystkim urządzeniom PC, jednak mogą z niego korzystać...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto