AktualnościCES 2009 - Walka o najcieńszy telewizor

CES 2009 - Walka o najcieńszy telewizor

Ekrany z serii Luxia o grubości 6,5 mm to odpowiedź Samsunga na zapowiedzianą przez LG premierę telewizora LH95 o ekranie grubości 24,8 mm, które to urządzenie producent ogłosił najcieńszym ekranem LCD

CES 2009 - Walka o najcieńszy telewizor

Różnica jest spora na korzyść Samsunga, ale przechwałki obydwu producentów będzie można zweryfikować dopiero podczas prezentacji działających odbiorników na targach CES.

Obydwaj producenci wykorzystali w swoich urządzeniach technologię podświetlenia diodami LED. To właśnie rezygnacja z tradycyjnego podświetlenia na rzecz miniaturowych diod pozwoliła znacznie zmniejszyć grubość ekranu. Inne korzyści z wykorzystania tego podświetlenia to lepsze odwzorowanie kolorów, wyższa jasność obrazu oraz niższe zużycie energii. Telewizory z serii Luxia mają być początkowo dostępne w wymiarach ekranu od 44 do 55 cali i korzystać będą z technologii poprawiającej płynność obrazu Auto Motion Plus 240 Hz.

Obraz

Szczegółowa prezentacja urządzeń zapowiedziana została na jutro.

Źródło: Samsung

Wybrane dla Ciebie