A A A

CES 2009 - Zegarek 3G

9 stycznia 2009, 11:00
LG nie ustaje w prezentowaniu interesujących produktów na odbywających się w Las Vegas targach CES 2009. Kolejnym gadżetem dla tych, którzy nie mogą rozstać się ze swoim telefonem komórkowym, jest połączenie naręcznego zegarka i rozbudowanego telefonu.
CES 2009 - Zegarek 3G

Przedstawiciele koncernu LG potwierdzili, że model LG-GD910, który jest zakładanym na rękę telefonem komórkowym obsługującym transmisje 3G i HSDPA (maks. 7,2 Mbit/s), wejdzie do masowej produkcji w drugiej połowie 2009 roku. Urządzenie wyposażono w dotykowy, 1,43-calowy (3,63 cm) ekran LCD oraz technologię text-to-speech umożliwiającą przetwarzanie tekstu na mowę.

Prezentacji możliwości tego zegarka-telefonu dokonał przedstawiciel koreańskiego koncernu – na zorganizowanej na targach konferencji prasowej wykonał połączenie z użyciem funkcji telefonu głośnomówiącego. Chcąc uzyskać więcej prywatności podczas rozmowy telefonicznej z wykorzystaniem tego urządzenia, trudno przykładać zegarek do ucha, jednak przeprowadzanie rozmów ułatwia dostarczany razem z telefonem bezprzewodowy zestaw słuchawkowy komunikujący się z urządzeniem poprzez bluetooth. Głosowo można także inicjować połączenia, przeszukiwać kontakty, ale dyktowanie SMS-ów nie jest możliwe.

Obsługa 3G oraz wbudowana w przedni panel zegarka kamera umożliwia ponadto przeprowadzanie wideorozmów. Wszystko to upakowano w zgrabnej typowo zegarkowej obudowie o grubości niecałych 14 mm.

Źródło: Informacja prasowa, informacja własna


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto