A A A

CES 2016: Nowa rodzina telewizorów Sony BRAVIA

7 stycznia 2016, 11:30
Sony podczas targów CES 2016 zaprezentowało nowe telewizory z rodziny BRAVIA. Debiutujący w tym roku sprzęt będzie wykorzystywał technologię HDR i platformę Android TV.
CES 2016: Nowa rodzina telewizorów Sony BRAVIA

Nowa seria telewizorów jest wyposażona w technologię Slim Backlight Drive z systemem X-tended Dynamic Range PRO, który wzmacnia kontrast, zwiększa maksymalną jasność i rozszerza zakres barw, zapewniając w ten sposób widzowi maksymalnie realistyczne wrażenia. Telewizory te mają w najcieńszym miejscu 11,8 mm grubości. Serię XD93 tworzą telewizory LED z krawędziowym systemem podświetlenia i technologią lokalnego wygaszania. Zastosowany w nich system X-tended Dynamic Range PRO umożliwia trzykrotne zwiększenie jasności, co przekłada się na bez porównania lepsze wrażenia przy oglądaniu.

Elementem poprawiającym jakość obrazów HDR jest również firmowa technologia Sony TRILUMINOS Display, która dokładnie reprodukuje bardzo szeroki zakres barw, niemożliwy do uzyskania na zwykłym telewizorze.

Stylistyka "Slice of Living"

Proste formy geometryczne nawiązują do stylistyki współczesnych salonów, a złote i srebrne akcenty nadają urządzeniu dodatkowe ciepło i osobisty charakter.

W przypadku serii BRAVIA XD93 elementem dodatkowo podkreślającym sylwetkę jest ekran z praktycznie niedostrzegalną ramką. Całości dopełnia nowy system rozprowadzenia przewodów, usuwający z widoku wszystkie kable, oraz unikatowy uchwyt ścienny, dzięki któremu ekran telewizora jest wysunięty przed płaszczyznę ściany o jedyne 3,6 cm.

Serię BRAVIA SD85 wyróżnia delikatnie zakrzywiony ekran, wciągający widza w sam środek akcji i zwiększający intensywność oglądanej rozrywki 4K. Modele z tej serii są ponadto najcieńszymi jak dotąd telewizorami BRAVIA 4K z zakrzywionym ekranem.

Android TV

Nowe telewizory Sony korzystają z platformy Android TV. Wyświetlanie zawartości ekranu smartfona na telewizorze ułatwia technologia Google CastTM. Wystarczy dotknąć ikony "Cast", a materiał oglądany na urządzeniu z systemem Android/iOS - film, program telewizyjny, wideo z YouTube, zdjęcie czy aplikacja - będzie odtwarzany, wraz z dźwiękiem, na telewizorze BRAVIA. Technologię Google Cast obsługują pewne aplikacje, które nie są jak dotąd dostępne w wersji na platformę Android TV.

Funkcja wyszukiwania głosowego platformy Android TV jest teraz zintegrowana z głównym pilotem. Aby znaleźć film, program telewizyjny lub inny materiał, przełączyć kanał, zmienić wejście itp., wystarczy nacisnąć przycisk Voice i wypowiedzieć odpowiednie polecenie.

Tegoroczna gama telewizorów BRAVIA 4K Ultra HD firmy Sony pojawi się w Europie wiosną 2016 r.

ane techniczne telewizorów BRAVIA wprowadzanych wiosną 2016 r.

Telewizory 4K HDR BRAVIA KD-75XD9405 KD-65XD9305
KD-55XD9305
KD-65SD8505
KD-55SD8505
KD-85XD8505
KD-75XD8505
KD-65XD8505
KD-55XD8505
Jakość obrazu 4K HDR 4K HDR 4K HDR 4K HDR

Procesor X1 przetwarzający obraz 4K Procesor X1 przetwarzający obraz 4K Procesor X1 przetwarzający obraz 4K Procesor X1 przetwarzający obraz 4K

TRILUMINOS Display TRILUMINOS Display TRILUMINOS Display TRILUMINOS Display

Technolo­gia X-tended Dynamic Range PRO z pełnym pod­świe­tleniem LED Technologia X-tended Dynamic Range PRO z pod­świe­tle­niem Slim Backlight Drive

Motionflow XR 1200 Hz 1000 Hz 1000 Hz 800 Hz
Wzornictwo „Nieważka" sylwetka „Nieważka" sylwetka Zakrzywiony ekran, smukła sylwetka, aluminium Smukła sylwetka, aluminium
Dodatkowe funkcje Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry) Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry) Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry) Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry)

Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych

 

BRAVIA HD TV KDL-49WD75
KDL-43WD75
KDL-32WD75
KDL-48WD65
KDL-40WD65
KDL-32WD60
KDL-40RD45
KDL-32RD43
Jakość obrazu X-Reality PRO X-Reality PRO X-Reality PRO

Technologia Live Colour Technologia Live Colour Technologia Live Colour

Technologia Advanced Contrast Enhancer Technologia Advanced Contrast Enhancer Technologia Advanced Contrast Enhancer
Motionflow XR Motionflow XR200 Motionflow XR200 Motionflow XR200
Konstrukcja i wygląd Smukła sylwetka, aluminium Mała grubość Mała grubość
Dodatkowe funkcje Smart TV Smart TV Nie

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
9 stycznia 2016, 12:38
Witam! Mam nadzieję, że wkrótce poznamy ceny modeli "KDL-40RD45" i "KDL-32RD43". A tak nawiasem... Jeśli dobrze kojarzę, to kiedyś były jeszcze 37-calowe TV. Teraz, jak wchodzę na stronę pierwszego lepszego sklepu internetowego, to są albo 32-calowe, albo 40 i >40 cali. Czyżby już nie produkowali 37-calowych? :oczy:
Najnowsze aktualności


Microsoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto