A A A

CES 2017: Monitor Quantum Dot Samsunga z zakrzywionym ekranem

1 stycznia 2017, 08:05
Podczas targów CES 2017 Samsung Electronics przedstawi nowy monitor CH711 Quantum dot z zakrzywionym ekranem.
CES 2017: Monitor Quantum Dot Samsunga z zakrzywionym ekranem

Nowy monitor CH711 Quantum Dot z zakrzywionym wyświetlaczem firmy Samsung powstał z myślą o graczach. Dostępne są warianty z ekranami o przekątnych 27 i 31,5 cala.

Dzięki krzywiźnie 1800 R i super szerokiemu kątowi widoczności 178 stopni, obraz na ekranie CH711 jest widoczny niezależnie od tego, skąd patrzymy. Ergonomiczna konstrukcja umożliwia użytkownikowi regulację położenia monitora w poziomie i w pionie dla maksymalnej wygody. Dodając do tego pokrycie przestrzeni kolorów sRGB sięgające niemal 125% i rozdzielczość 2560 x 1440 WQHD.

Ewolucja monitora Quantum Dot

Monitory CFG70 i CF791 Quantum Dot firmy Samsung, które trafiły na rynek pod koniec 2016 roku, również zostaną zaprezentowane na targach CES 2017.

24- i 27-calowe monitory z zakrzywionym ekranem CFG70 zostały stworzone z myślą o profesjonalnych i zagorzałych graczach. Monitor CFG70 wyposażono w mnóstwo funkcji przyjaznych graczom, takich jak interfejs użytkownika „Gaming UX" oraz zaawansowane opcje kalibracji, umożliwiające optymalizację obrazu dla gier typu FPS, RTS, RPG i AOS.

Przy krzywiźnie 1500 R i ultraszerokim formacie obrazu 21:9, monitor CF791 Quantum Dot równie doskonale sprawdza się w pracy. Korzystając z technologii Picture-by-Picture (PBP), klienci mogą pobierać treści ze źródeł podłączanych przez HDMI lub DP i umieszczać je w dowolnym położeniu na ekranie. Jej uzupełnieniem jest funkcja Picture-in-Picture (obraz w obrazie, PIP), która umożliwia zmniejszanie obrazów i umieszczanie ich w dowolnym punkcie ekranu bez utraty rozdzielczości ani jakości wizualnej. Wbudowana nóżka z regulacją wysokości zapewnia jednocześnie ergonomię i komfort, czyniąc monitor CF791 idealnym urządzeniem do pracy w domu lub w biurze.

Wyświetlacze przyszłości

Uczestnicy CES będą także mogli zobaczyć kolejną generację monitorów Samsung o wysokiej rozdzielczości, która ma się pojawić w sprzedaży w 2017 roku:

  • 28-calowy monitor UH750 łączy w sobie funkcje przyjazne graczom, ultraszybki czas reakcji 1 ms, technologię wyświetlania obrazu Quantum Dot i rozdzielczość wysokiej jakości UHD zamknięte w cienkiej obudowie z wąskimi ramkami.
  • Modele SH850 o przekątnych ekranu 23,8 i 27 cali oferują rozdzielczość WQHD oraz możliwość łączenia łańcuchowego przez port DP.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto