A A A

CES 2018: Rollable OLED autorstwa LG

11 stycznia 2018, 13:05
Na targach CES w Las Vegas LG zaprezentowało zwijany OLED (Rollable OLED TV).
CES 2018: Rollable OLED autorstwa LG

Technologia organiczna OLED nie tylko umożliwia wyprodukowanie matrycy oferującej bardzo dobrą jakość obrazu. Fizyczne możliwości wyświetlaczy OLED sprawiają, że ekran można na przykład zwinąć, a potem rozwinąć. LG wykorzystało ten fakt, tworząc prototyp 65-calowego telewizora, który można w dowolnym momencie „pomniejszyć".

Na nietypowe rozwiązanie składa się sam telewizor (ekran) oraz podstawka, która m.in. kryje mechanizm zwijający i rozwijający ekran. Samo rozwiązanie robi wrażenie, ale na tym nie koniec zastosowań OLED-u. Wyświetlacz można zwinąć częściowo, robiąc z telewizora ekran kinowy (format 16:9) albo zostawić poziomy wyświetlacz (przekątna kilku cali), na którym widać wyłącznie informacje o pogodzie lub tekst z paska. Najlepiej obejrzeć załączony poniżej materiał wideo, aby w pełni docenić, co potrafi prototyp LG

Ewentualna data premiery nie została podana.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto