A A A

CES 2018: Telewizory HDR z 4K Sony na ten rok

9 stycznia 2018, 15:10
Sony na 2018 rok przygotowało kilka rodzin telewizorów, w tym nową wersję telewizora OLED - model AF8.
CES 2018: Telewizory HDR z 4K Sony na ten rok

Modele z serii AF8 (telewizory OLED) odznaczają się szczegółowością obrazu, głębią czerni, bogactwem i realizmem barw. Dodatkowo, dzięki technologii Acoustic Surface dźwięk dobiega prosto z ekranu. Stylistyka One Slate eliminuje z widoku wszystkie głośniki. Nowa konstrukcja ze zmniejszoną podstawą rozszerza zakres miejsc, w których można umieścić model z serii AF8.

Równolegle firma Sony rozszerza ofertę modeli LCD. Zaspokoją one rosnące zainteresowanie nabywców różnorodnymi telewizorami 4K HDR z dużym ekranem. W nowej serii XF90, wyposażonej w procesor X1 Extreme, znajdą się modele z ekranami o rozmiarze 75, 65, 55 i 49 cali.

Im większy ekran, tym bardziej widoczne jest zamazywanie się obrazu przedstawiającego ruch - szczególnie szybką akcję. Aby wyeliminować ten problem, w serii XF90 wprowadzono technologię X-Motion Clarity, która służy do zapewnienia płynnego i wyraźnego obrazu dynamicznych akcji. Technologia ta wykorzystuje firmowe algorytmy lokalnego przyciemniania i zwiększania jasności diod LED w systemie podświetlenia, dzięki czemu steruje poziomem luminancji i optymalizuje czas emisji światła. W rezultacie obraz pozostaje płynny i wyraźny, a jego jasność praktycznie nie ulega zmniejszeniu.

Serie AF8 i XF90 będą ponadto zgodne z systemem Dolby Vision: formatem HDR opracowanym przez firmę Dolby Laboratories.

Telewizory Sony z platformą Android TV z oferty na rok 2018 współpracują również z inteligentnymi głośnikami - takimi jak Amazon Echo (tylko Wielka Brytania), Google Home (tylko Wielka Brytania, Francja i Niemcy) czy najnowszy model Sony LF-S50G (tylko Wielka Brytania, Francja i Niemcy) - które umożliwiają obsługę telewizora bez używania rąk.

Sony Europe ogłasza ponadto dwie kolejne serie telewizorów 4K HDR, które trafią na rynek w 2018 r.: XF85 i XF80.

Dokładne ceny i daty premier nie zostały podane.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto