A A A

CES 2018: Telewizory HDR z 4K Sony na ten rok

9 stycznia 2018, 15:10
Sony na 2018 rok przygotowało kilka rodzin telewizorów, w tym nową wersję telewizora OLED - model AF8.
CES 2018: Telewizory HDR z 4K Sony na ten rok

Modele z serii AF8 (telewizory OLED) odznaczają się szczegółowością obrazu, głębią czerni, bogactwem i realizmem barw. Dodatkowo, dzięki technologii Acoustic Surface dźwięk dobiega prosto z ekranu. Stylistyka One Slate eliminuje z widoku wszystkie głośniki. Nowa konstrukcja ze zmniejszoną podstawą rozszerza zakres miejsc, w których można umieścić model z serii AF8.

Równolegle firma Sony rozszerza ofertę modeli LCD. Zaspokoją one rosnące zainteresowanie nabywców różnorodnymi telewizorami 4K HDR z dużym ekranem. W nowej serii XF90, wyposażonej w procesor X1 Extreme, znajdą się modele z ekranami o rozmiarze 75, 65, 55 i 49 cali.

Im większy ekran, tym bardziej widoczne jest zamazywanie się obrazu przedstawiającego ruch - szczególnie szybką akcję. Aby wyeliminować ten problem, w serii XF90 wprowadzono technologię X-Motion Clarity, która służy do zapewnienia płynnego i wyraźnego obrazu dynamicznych akcji. Technologia ta wykorzystuje firmowe algorytmy lokalnego przyciemniania i zwiększania jasności diod LED w systemie podświetlenia, dzięki czemu steruje poziomem luminancji i optymalizuje czas emisji światła. W rezultacie obraz pozostaje płynny i wyraźny, a jego jasność praktycznie nie ulega zmniejszeniu.

Serie AF8 i XF90 będą ponadto zgodne z systemem Dolby Vision: formatem HDR opracowanym przez firmę Dolby Laboratories.

Telewizory Sony z platformą Android TV z oferty na rok 2018 współpracują również z inteligentnymi głośnikami - takimi jak Amazon Echo (tylko Wielka Brytania), Google Home (tylko Wielka Brytania, Francja i Niemcy) czy najnowszy model Sony LF-S50G (tylko Wielka Brytania, Francja i Niemcy) - które umożliwiają obsługę telewizora bez używania rąk.

Sony Europe ogłasza ponadto dwie kolejne serie telewizorów 4K HDR, które trafią na rynek w 2018 r.: XF85 i XF80.

Dokładne ceny i daty premier nie zostały podane.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Sony, 4K, HDR
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto