A A A

CES 2018: głośniki 3.1 Sony HT-ZF9 i HT-XF9000

12 stycznia 2018, 13:20
Sony wprowadzi na rynek głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos. Mowa o modelach HT-ZF9 i modelach HT-XF9000. Urządzenia wyposażono w system Vertical Surround Engine wytwarzający, wirtualny efekt trójwymiarowego dźwięku przestrzennego - bez instalowania głośników na suficie ani emisji dźwięku w górę.
CES 2018: głośniki 3.1 Sony HT-ZF9 i  HT-XF9000

Dzięki zgodności z systemami Dolby Atmos i DTS:X głośnik HT-ZF9 wywołuje w widzach wrażenie całkowitego otoczenia dźwiękami dobiegającymi ze wszystkich kierunków. Technologia Vertical Surround Engine w modelu HT-ZF9 tworzy złudzenie, że odbiorca znajduje się wewnątrz dźwięku. Uzupełnia ją technologia S-Force Pro Front Surround, poprawiającą pole akustyczne przedniego efektu przestrzennego.

Źródłem dźwięku o takich właściwościach jest 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy. Przycisk "Vertical S." na pilocie pozwala na przekształcanie dwukanałowego materiału stereo w wirtualny, trójwymiarowy dźwięk 7.1.2-kanałowy. Oznacza to, że do uzyskania efektu wysokości nie jest konieczny materiał w formacie Dolby Atmos lub DTS:X.Do nabycia będą również tylne głośniki SA-Z9R, zaprojektowane specjalnie z myślą o współpracy z modelem HT-ZF9.

Dodając parę takich głośników, można stworzyć pełną konfigurację do reprodukcji dźwięku przestrzennego i wzmocnić uzyskiwany efekt. Głośnik HT-ZF9 umożliwia przejście sygnałów 4K HDR i Dolby Vision. Model HT-ZF9 obsługuje formaty audio o wysokiej rozdzielczości, również przy odtwarzaniu z urządzeń USB. Technologia DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine HX) zapewnia jakość zbliżoną do wysokiej rozdzielczości także przy odtwarzaniu innych plików muzycznych przesyłanych z urządzeń mobilnych przez łącze Bluetooth.

Stylistyka nowych głośników w formie listwy doskonale wpisuje się także w proste, minimalistyczne wnętrza mieszkalne. Model HT-XF9000 ma nawet ścięte krawędzie, a kąt ich ścięcia jest identyczny z kątem między nóżkami telewizora Sony KD-XF90.Oba głośniki można połączyć z telewizorem przez łącze bezprzewodowe Bluetooth, unikając umieszczania na widoku przewodów.Model HT-ZF9 jest ponadto wyposażony w łącze Wi-Fi, z łatwością można więc skorzystać z zalet, jakie daje wbudowany Chromecast czy asystent Google (ta technologia nie działa w języku polskim). Ten ostatni umożliwia obsługę przy użyciu komend głosowych i zapewnia nowe wrażenia przy słuchaniu muzyki. Mówiąc do inteligentnego głośnika, można wybierać nagrania z serwisów strumieniowych albo włączyć tryb odtwarzania w wielu pomieszczeniach - wybrana muzyka rozbrzmiewa wtedy w całym domu. Dostępna jest też technologia Spotify Connect.

Jedno lub dwa wejścia HDMI oraz dostępne w modelu HT-ZF9 wyjście HDMI pozwalają podłączać różne urządzenia i rozbudowywać posiadany zestaw kina domowego. Do wyposażenia obu modeli należy ponadto łącze Bluetooth, oraz wejścia USB, dzięki czemu słuchana muzyka może pochodzić także z urządzenia mobilnego bądź pamięci USB.

Modele HT-ZF9 oraz HT-XF9000 będą dostępne wiosną 2018 r.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto