A A A

CES 2019: Słuchawki HyperX Cloud Orbit i mikrofon HyperX Quadcast

9 stycznia 2019, 11:15
NA CES HyperX zaprezentował m.in. słuchawki HyperX Cloud Orbit i Cloud Orbit S z technologią firm AudezeTM i Waves Technology, a także mikrofon HyperX Quadcast.
CES 2019: Słuchawki HyperX Cloud Orbit i mikrofon  HyperX Quadcast

Cloud Orbit i Cloud Orbit S to pierwsze słuchawki gamingowe HyperX wyprodukowane we współpracy z firmami Audeze i Waves Technology. Opatentowane przez Audeze przetworniki Planar Magnetic 100 mm zapewniają jakość dźwięku, a technologia audio Waves Nx 3D sprawia, że użytkownik czuje się zanurzony w świecie gry, podobnie jak w kinie.

Ponadto model Cloud Orbit S został wyposażony w technologię śledzenia ruchów głowy Waves Nx, która stwarza stabilne, hiperrealistyczne otoczenie dźwiękowe 360°. Ruchy głowy użytkownika „ożywiają" pomieszczenie 1000 razy na sekundę. Słuchawki gamingowe HyperX z rozwiązaniami firm Audeze i Waves wyznaczają nowe standardy jakości dźwięku dzięki wykorzystaniu technologii audio, które wcześniej były dostępne tylko w słuchawkach dla audiofilów.

Słuchawki Cloud Orbit są oparte na przełomowej platformie Audeze Mobius z przetwornikiem planarnym magnetycznym (Planar Magnetic) 100 mm, który zapewnia czysty i realistyczny dźwięk przestrzenny. W projektach firmy Audeze opartych na technologii Planar Magnetic wykorzystywane są wyjątkowo cienkowarstwowe głośniki i niestandardowe magnesy o dużej mocy, dzięki czemu użytkownik może dokładnie usłyszeć, gdzie znajduje się jego przeciwnik. Czysty dźwięk o wysokiej rozdzielczości i szerokim zasięgu sprawia, że gracz może się całkowicie „zanurzyć" w realiach gry.

Technologia Waves Nx precyzyjnie śledzi nawet najmniejsze ruchy głową i na tej postawie w inteligentny sposób, z bardzo dużą dokładnością i wnikliwością tworzy środowisko akustyczne, w którym porusza się użytkownik. Użytkownicy czują się dosłownie zanurzeni w wirtualnej rzeczywistości akustycznej gier, filmów i muzyki. Gdy chcemy się upewnić, skąd dochodzi dźwięk, zwykle poruszamy nieznacznie głową. Uczestnicząc w grze, robimy podobne ruchy, aby zlokalizować zagrożenia, pozycje przeciwników lub umiejscowienie członków tej samej drużyny na małym lub dużym ekranie.

Słuchawki Cloud Orbit i Orbit S są wyposażone w zaawansowane możliwości dostosowywania i spersonalizowane ustawienia dźwięku 3D, takie jak kalibracja zgodnie z indywidualnymi pomiarami użytkownika, dostosowanie do warunków panujących w pomieszczeniu1 i wstępna konfiguracja profili EQ. Mikrofon z funkcją eliminacji szumów i filtrem trzasków można wykorzystać w aplikacjach czatowych i głosowych, jeśli zaś użytkownik chce wyłącznie słuchać muzyki, może go odłączyć od słuchawek. Dostępne są trzy opcje przewodowego połączenia mikrofonu - z komputerem PC, konsolą i urządzeniem mobilnym.

Specyfikacja produktu

Autonomiczny mikrofon HyperX Quadcast: HyperX Quadcast to autonomiczny mikrofon zaprojektowany z myślą o wymaganiach zarówno profesjonalnych graczy, jak i aspirujących streamerów, korzystających z komputerów PC, konsol PlayStation 4 i urządzeń Mac. Jest wyposażony w uchwyt przeciwwstrząsowy i przeciwwibracyjny, łatwo dostępny regulator wzmocnienia, cztery wzory biegunowe do wyboru oraz funkcję wyciszania jednym dotknięciem, z diodą LED informującą o statusie transmisji. Quadcast wyłapuje kryształowo czysty dźwięk i łączy streamerów z widzami w sposób wcześniej nieosiągalny.

Specyfikacja mikrofonu HyperX Quadcast

Mikrofon

Zużycie energii elektrycznej: 5 V 125 mA

Częstotliwość próbkowania / szybkość transmisji danych: 48 kHz / 16 b

Element: elektretowy mikrofon pojemnościowy

Typ kondensatora: trzy kondensatory 14 mm

Wzory biegunowe: stereofoniczny, wielokierunkowy, kardioidalny, dwukierunkowy

Charakterystyka częstotliwościowa: 20 Hz - 20 kHz

Czułość: -36 dB (1 V/Pa przy 1 kHz)

Długość kabla: 3 m

Waga:

Mikrofon: 254 g

Uchwyt przeciwwstrząsowy i podstawa: 364 g

Razem z kablem USB: 710 g

Wyjście słuchawkowe

Impedancja: 32 Ω

Charakterystyka częstotliwościowa: 20 Hz - 20 kHz

Maksymalna moc wyjściowa: 7 mW

Współczynnik THD: ≤ 0,05% (1 kHz / 0 dBFS)

Stosunek sygnału do szumu (SNR): ≥ 90 dB (1 kHZ, RL=∞)

Specyfikacja słuchawek Cloud Orbit i Cloud Orbit S

Słuchawki

Przetwornik: planarny 100 mm

Typ: wokółuszne, zamknięte

Charakterystyka częstotliwościowa: 10 Hz - 50 000 Hz

Poziom ciśnienia akustycznego: 120 dB

Współczynnik THD: < 0,1% (1 kHz, 1 mW)

Waga: 350 g

Długość kabla:

3,5 mm (4 bieguny): 1,2 m

USB typ C-A: 3 m

USB typ C-C: 1,2 m

Mikrofon Boom

Element: elektretowy mikrofon pojemnościowy

Typ mikrofonu: redukcja szumu

Czas pracy baterii*

10 godzin

* Testy przeprowadzono przy ustawieniu głośności słuchawek na 50%.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nadchodzi PSD2
13 września 2019
Od 14 września br. zmienią się zasady korzystania z usług bankowych.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto