A A A

CM Storm Trooper obudowa dla wymagających użytkowników

27 września 2011, 15:23
CM Storm Trooper  obudowa dla wymagających użytkowników

CM Storm, należący do grupy Cooler Master, zaprezentował nową, futurystyczną obudowę dla graczy - CM Storm Trooper.

Obudowa CM Storm Trooper wyposażona jest w dwie, modułowe klatki dla napędów HDD, z których każda umożliwia instalację do 4 dysków oraz wiatraka o średnicy 120mm. Ułożenie klatek może być dowolnie modyfikowane a w szczególnych przypadkach dopuszczalny jest również całkowity ich demontaż, co znacznie zwiększa ilość dostępnego miejsca wewnątrz obudowy. Najnowsza produkt CM Storm przystosowany jest także do współpracy z różnorodnymi systemami chłodzenia wodnego, w tym także pozwala na instalację chłodnicy poziomej (wymagane jest usunięcie klatek na dyski twarde oraz panelów).

Wyposażona w filtr przeciwkurzowy, obudowa, bez najmniejszych problemów poradzi sobie z konfiguracją typu multi-GPU – SLI lub Crossfire. Oprócz tego użytkownik ma możliwość zainstalowania do 14 twardych dysków oraz płyt głównych wykonanych w standardzie XL-ATX.

Dzięki specjalnym, gumowym osłonom, Storm Trooper zapewnia bezpieczny transport. Gracze mogą także skorzystać z funkcjonalnego, przedniego panelu. Umożliwia on manualne kontrolowanie pracy wentylatorów. Poza tym we frontowej części obudowy znajdziemy porty USB 3.0 i 2.0, złącza audio oraz stację dokującą dla zewnętrznych napędów 2.5” HDD/SSD.

Obudowa CM Storm wykorzystuje pomysłowy system prowadzenia oraz ukrywania kabli. Za pomocą odpowiednich zacisków oraz specjalnych kanałów i otworów użytkownik bez większych problemów doprowadzi kable do celu, zachowując przy tym porządek wewnątrz obudowy. Zastosowane rozwiązanie wpływa na poprawę cyrkulacji powietrza i lepsze chłodzenie kluczowych komponentów komputera. Producent zadbał również o jak największe uproszczenie instalacji poszczególnych podzespołów. Dzięki temu możliwy jest beznarzędziowy montaż pamięci masowych, co znacznie skraca czas potrzeby na np. wymianę lub dołożenie kolejnego dysku twardego. W przypadku obudowy CM Storm Trooper użytkownicy nie będą mieć kłopotów z wykorzystaniem dużych systemów chłodzących dla CPU.

Więcej informacji na temat CM Storm Trooper oraz pozostałych produktów CM Storm, można znaleźć na stronie producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto