A A A

Canon EOS-1D X Mark II - oto król lustrzanek?

2 lutego 2016, 13:30
Canon pokazał światu najnowszą wersję flagowej lustrzanki dla profesjonalistów, mowa o model EOS-1D X Mark II.
Canon EOS-1D X Mark II - oto król lustrzanek?

EOS-1D X Mark II został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 MP, dwa nowe procesory DIGIC 6+ oraz ulepszony, 61-punktowy system AF z 41-punktami krzyżowymi. Aparat zapewnia zakres czułości wynoszący od 100 do 51200 ISO (z możliwością rozszerzenia do zakresu 50-409600) oraz tryb zdjęć seryjnych osiągający szybkość 14 klatek na sekundę z AF/AE i nawet 16 klatek na sekundę trybie Live View. Przy zastosowaniu karty CFast 2.0, lustrzanka pozwoli na zapis dowolnej ilości JPEG-ów i 170 plików RAW w trybie ciągłego fotografowania z wysoką prędkością.

Aparat oferuje też nowy tryb AI Servo AF III+, który poprawia czułość śledzenia ruchu i umożliwia nagrywanie filmów 4K z szybkością do 60p. Dostępne jest także nagrywanie w jakości Full HD (1920x1080p) z prędkością 120 klatek na sekundę. Zastosowanie technologii Dual Pixel CMOS AF i Movie Servo AF sprawia natomiast, że operatorzy mogą korzystać z szybkiego i płynnego systemu ustawiania ostrości podczas nagrywania zarówno w 4K, jak i Full HD, a dotykowy panel LCD ułatwia ustawienie ostrości na wybranym obiekcie.

Nowa lustrzanka może się także pochwalić wspomagającą system AF matrycą pomiarową 360k RGB+IR, która zapewnia precyzyjną ekspozycję i ulepszone wykrywanie obiektu. Z kolei dzięki funkcji wykrywania migotania światła fluorescencyjnego, EOS-1D X Mark II bardzo dobrze radzi sobie np. podczas fotografowania wydarzeń odbywających się w halach sportowych.

Aparat posiada ulepszony grip i przyciski rozmieszczone tak, aby zapewnić precyzyjną kontrolę i swobodę obsługi. Lustrzanka jest odporna na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Celownik optyczny Intelligent Viewfinder II zapewnia prawie 100 proc. pokrycia kadru i pozwala wyświetlić informacje o parametrach zdjęcia, dzięki czemu fotograf nie musi odrywać od niego wzroku nawet na chwilę. Udoskonalono też konstrukcję lustra, która ogranicza opóźnienia migawki i wibracje, zapewniając stałą, wysoką jakość przy fotografowaniu z dużą szybkością.

Wśród dodatkowych udogodnień wymienić należy jeszcze znaczniki GPS zapisywane w danych EXIF, przewodową łączność Ethernet LAN oraz złącze SuperSpeed USB 3.0. Dodatkowo, nowy bezprzewodowy transmiter WFT-E8 wspiera standard 802.11ac (pasmo 5 GHz).

Termin dostępności aparaty w Polsce i jego cena na naszym rynku nie są jeszcze znane.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto