A A A

Canon EOS 5D Mark III w kwietniu w salonach Komputronik

10 kwietnia 2012, 12:40
Canon EOS 5D Mark III w kwietniu w salonach Komputronik

Komputronik poszerzył ofertę aparatów o lustrzankę Canon EOS 5D Mark III. Aparat kontynuuje dziedzictwo modelu EOS 5D Mark II.

Canon EOS 5D Mark III może pochwalić się pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 22,3 megapiksela. Architektura matrycy gwarantuje duży natywny zakres czułości ISO: 100-25 600 z opcją rozszerzenia do 102 400, co pozwala wykonywać zdjęcia nawet w bardzo słabym oświetleniu. Tryb seryjny aparatu umożliwia fotografowanie z szybkością 6 klatek na sekundę. W urządzeniu znalazł się 61- punktowy autofokus, znany z modelu Canon 1D X. Użytkownik może korzystać z konfigurowalnych, predefiniowanych ustawień autofokusa.

Canon wyposażony jest w najnowszy 14-bitowy procesor DIGIC 5+. Korekcja peryferyjnego oświetlenia oraz aberracji chromatycznej, a także redukcja szumów przy wysokich czułościach są wykonywane przez aparat bez wpływu na wydajność. Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest możliwość segregowania fotografii przed przystąpieniem do końcowej obróbki. Aparat ocenia obrazy w skali 1 do 5 oraz porównuje jednocześnie dwa obrazy na ekranie.

Canon EOS 5D Mark III rejestruje wideo w standardzie Full HD w rozdzielczości 1080p. Nowa matryca, oprócz znanej z poprzedniego modelu funkcji sterowania głębią ostrości, eliminuje efekt mory i fałszywych barw.

Producent zapewnia, że Canon EOS 5D Mark III, dzięki swojej szybkości i wykorzystaniu nowych narzędzi, sprawdzi się w każdym zastosowaniu od fotografii studyjnej do amatorskiej wideografii.

Cena aparatu wynosi 12 999, -pln.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto