A A A

Canon EOS 5DS - aparat z matrycą 50 MP

6 lutego 2015, 14:00
​Canon wprowadza na rynek nowy aparat z rodziny EOS. Ta pełnoklatkowa lustrzaneka cyfrowa ma matrycę o rozdzielczości 50,6 MP.
Canon EOS 5DS - aparat z matrycą 50 MP

W połączeniu z szybkością reakcji i trwałością, aparaty zapewniają wysoką jakość, niezależnie od tego czy fotografowana jest architektura, moda, krajobrazy czy ludzie. Dodatkowo, w aparacie EOS 5DS R usunięto filtr dolnoprzepustowy, aby zmaksymalizować rozdzielczość matrycy i jakość obrazu. Wraz z nowymi lustrzankami firma Canon zaprezentowała także najszerszy zmiennoogniskowy obiektyw prostoliniowy (bez zniekształceń geometrycznych), jaki jest dostępny na świeci - EF 11-24mm f/4L USM. Model ten idealnie sprawdzi się podczas fotografowania architektury czy krajobrazu.

EOS 5DS i EOS 5DS R wyznaczają nowy standard dla pełnoklatkowych lustrzanek. Zdjęcia wykonane tym aparatem będą idealne do wykorzystania na nośnikach wielkoformatowych, takich jak np. billboardy, a także na okładkach magazynów, gdzie liczy się każdy piksel.

Zaawansowana architektura matrycy zapewnia czułość 100-6400 ISO z możliwością rozszerzenia do 50-12800, co przekłada się na wysoką jakość obrazu, niewielkie szumy, wierne odwzorowanie kolorów i szeroki zakres dynamiczny. Dzięki wysokiej rozdzielczości wprowadzono trzy tryby fotografowania z różnym mnożnikiem ogniskowej - 1,3x, 1,6x i 1:1. Zdjęcia przycięte do 1,6x wciąż mają wysoką rozdzielczość 19 MP.

Aparaty EOS 5DS i EOS 5DS R zostały wyposażone w podwójne procesory DIGIC 6. Oba procesory swobodnie przetwarzają dane dostarczane za pośrednictwem 50,6 MP matrycy, jednocześnie redukując ilość szumów i pozwalając fotografować z prędkością 5 klatek na sekundę.

Aby zagwarantować, że każdy detal fotografowanego obiektu jest wyraźny, EOS 5DS i EOS 5DS R wyposażono w zaawansowany, 61-punktowy system AF, który oferuje 41 punktów krzyżowych, zapewniając precyzję i ostrość na całej powierzchni kadru. Oba aparaty posiadają system automatycznej regulacji ostrości (iTR), który wykorzystuje informacje o kolorach i twarzach do rozpoznawania i śledzenia obiektów poruszających się w obrębie kadru. Rozmycia obrazu są redukowane przez system kontroli wibracji lustra (Mirror Vibration Control System), który używa krzywek do sterowania lustrem (góra, dół), co pozwala uniknąć nagłych zatrzymań oraz wyciszyć dźwięk pracy migawki.

Dodatkowo, EOS 5DS i EOS 5DS R zostały wyposażone w czujnik pomiaru światła RGB+IR o rozdzielczości 150 tys. pikseli z wykrywaniem migotania światła. Dzięki temu aparaty pozwalają robić dokładnie naświetlone zdjęcia, nawet w świetle fluorescencyjnym.

Aparaty EOS 5DS i EOS 5DS R oferują programowalne tryby i ustawienia, aby zapewnić wspaniałe rezultaty za każdym razem. Nowy styl Fine Detail Picture zwiększa poziom szczegółów, które mogą być wydobyte z matrycy, kontrolując ostrość, bez konieczności korzystania z oprogramowania do edycji zdjęć.

Popularne tryby kreatywne, takie jak m.in. wielokrotna ekspozycja czy HDR zapewniają natychmiastowe efekty. Z kolei wbudowany czasomierz pozwala fotografować nawet na długich czasach naświetlania i tworzyć filmy poklatkowe (time-lapse), bez konieczności ciągłego nadzorowania aparatu czy wykorzystania zaawansowanego oprogramowania.

Programowalne funkcje

Nowe aparaty zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić płynną obsługę niezależnie od panujących warunków. Wizjer ze 100 proc. elektronicznym pokryciem kadru sprawia, że fotografowanie jest łatwiejsze - można go dostosować do własnych preferencji. Duży 8,11 cm (3,2 cala) ekran LCD Clear View II z antyrefleksyjną strukturą minimalizuje odbicia podczas przeglądania zdjęć. Ekran pełni także funkcję podręcznej tablicy, na której znajdują się najczęściej używane funkcje. Nowy, programowalny ekran szybkiej kontroli (Custom Quick Control) pozwala wybrać rozmiar i położenie ikon, aby dopasować układ do potrzeb i preferencji fotografa.

Oba aparaty zostały wykonane z wysokiej jakości stopu magnezu, aby zapewnić ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla fotografów krajobrazów, którzy pracują niezależnie od warunków atmosferycznych. Aby zapewnić maksymalny poziom szczegółowości obrazu, w modelu EOS 5DS R usunięto filtr dolnoprzepustowy. Jest to wspaniałe rozwiązanie stworzone m.in. z myślą o fotografii krajobrazu, gdzie występują naturalne wzory.

Optyka

Nowe lustrzanki są kompatybilne z serią obiektywów EF, która obejmuje obecnie 71 modeli. Dziś Canon zaprezentował najszerszy na świecie zmiennoogniskowy obiektyw prostoliniowy (bez zniekształceń geometrycznych) - EF 11-24mm f/4L USM. Szeroki zakres ogniskowych 11-24 mm otwiera wiele nowych możliwości przed fotografami zajmującymi się architekturą czy krajobrazem. Nowa struktura optyczna składa się z trzech elementów asferycznych, w tym z najlepszej szlifowanej soczewki asferycznej, która zwiększa jakość obrazu i minimalizuje poziom dystorsji. Dopełnieniem jest solidna i wytrzymała obudowa, która pozwala na pracę przy każdej pogodzie.

EOS 5DS - kluczowe cechy:

· 50,6-megapikselowa matryca CMOS; podwójne procesory DIGIC 6

· Czujnik pomiaru światła RGB+IR o rozdzielczości 150 tys. pikseli

· Prędkość fotografowania: do 5 klatek na sekundę

· 61-punktowy AF

· Fotografowanie z przycięciem

Dodatkowo w EOS 5DS R:

· Usunięty filtr dolnoprzepustowy

EF 11-24mm f/4L USM:

· Krajobrazy dostępne z szerszej perspektywy

· Najszerszy zmiennoogniskowy obiektyw prostoliniowy (bez zniekształceń geometrycznych) na świecie1

· Dystorsja na minimalnym poziomie; idealne warunki do fotografowania architektury i wnętrz

· Zaawansowana struktura optyczna: ochrona przed efektami ducha
i flary

· Płynny i cichy AF z ręcznym przeostrzeniem

· Odporny na warunki atmosferyczne

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto