A A A

Canon EOS R5 – aparat nagrywający filmy w 8K

14 lutego 2020, 11:20
Canon zapowiedział nowy model swojego flagowego bezlusterkowca. R5 spodoba się zwłaszcza fanom filmowania.
Canon EOS R5 – aparat nagrywający filmy w 8K

Firma zapowiedziała wreszcie oficjalnie nowy model aparatu bezlusterkowego z serii EOS. R5 będzie wyposażony w pełnoklatkową matrycę, której rozdzielczość ma wynieść nawet 40 Mpix. Wartość ta, choć nie została jeszcze potwierdzona przez samego producenta, wydaje się bardzo prawdopodobna, zwłaszcza wobec zapowiadanej przez Canona możliwości rejestrowania materiałów w rozdzielczości 8K. Nie znamy jednak dokładnych ograniczeń tej opcji, takich jak długość nagrania czy liczba rejestrowanych klatek. Wciąż nie jest to bowiem powszechny standard.

Canon pochwalił się też możliwością wykonywania zdjęć seryjnych w tempie 12 klatek/sekundę przy zastosowaniu mechanicznej migawki lub nawet 20 – w przypadku elektronicznej. Na jakość zdjęć wpłynie nowa technologia stabilizacji obrazu wbudowana w korpus. Mechanizm ma współdziałać ze stabilizacją wbudowaną w obiektyw, zapewniając lepsze rezultaty.

Aparat będzie wyposażony w podwójny slot na karty pamięci i ma być zgodny z takimi standardami łączności jak Bluetooth czy Wi-Fi. Użytkownik zamiast korzystać z pamięci podręcznej, będzie mógł transferować i przeglądać zdjęcia na dowolnym urządzeniu po połączeniu się ze stworzoną przez producenta chmurą image.canon.

Więcej szczegółów, m.in. cenę i datę premiery urządzenia, poznamy w niedalekiej przyszłości.

fot. Canon


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto