A A A

Canon odpowie za wyłączanie skanera i faksu

18 października 2021, 15:10
Firma może zapłacić nawet 5 milionów dolarów.
Canon odpowie za wyłączanie skanera i faksu

Winny brak tuszu w drukarce

Firma Canon USA została pozwana za sposób działania jej urządzeń. Konkretnie chodzi o drukarki wielofunkcyjne, które oprócz drukowania miały umożliwiać faksowanie i skanowanie dokumentów. I umożliwiały, ale tylko do momentu, gdy... w drukarce znajdował się tusz, i to w odpowiedniej ilości.

Klient David Leacraft z Nowego Jorku postanowił wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie. Oskarża ją o to, że dostarcza ona sprzęt niezgodny z ofertą reklamową i sprzedażową (oszukańczy marketing i bezpodstawne wzbogacenie). Uważa, że w urządzeniu wielofunkcyjnym poszczególne funkcje powinny działać niezależnie od siebie, a do skanowania i faksowania tusz nie jest potrzebny.

W przypadku Leacrafta problem dotyczył drukarki Pixma MG2522. Nie pozwalała ona na robienie skanów i przesyłanie faksów, gdy kartridże były puste lub prawie puste.

Do pozwu przyłączyło się ponad 100 osób. Domagają się od firmy 5 milionów dolarów odszkodowania.

fot. Joshua Fuller – Unpslash


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
mic_dys
21 października 2021, 12:25
Moje urządzenie wielofunkcyjne HP też cierpiało na ten problem. Dopóki było użytkowane pod Windowsem... Teraz, dzięki driverom linuxowym, pod Ubuntu, skanuję sobie jak chcę i co chcę...
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto