A A A

Carpooling już w Waze

31 lipca 2019, 15:10
Aplikacja pozwoli zabrać do 4 pasażerów na jednej trasie.
Carpooling już w Waze

Choć na pierwszy rzut oka funkcja działa jak np. UberPool, to w przypadku Waze nie ma ona na celu zwiększenia liczby przejazdów. Ideą aplikacji jest skojarzenie ze sobą użytkowników dojeżdżających regularnie w te same miejsca i pomoc w usprawnieniu ruchu drogowego poprzez zamianę 4 osobnych kursów w jeden przejazd dla 4 osób.

Artykuł w The Verge przypomina również, że Waze nie jest aplikacją nastawioną na czerpanie zysków przez kierowców i nadal mogą oni liczyć głównie na zwrot kosztów paliwa i amortyzację pojazdu – nawet jeśli zwiększy się liczba pasażerów.

Aby dołączyć do grona kierowców oferujących grupowe przejazdy, konieczne jest pobranie bezpłatnej aplikacji Waze Carpool. Usługa co prawda jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku oraz Izraelu, ale po instalacji otrzymamy powiadomienie jak tylko pojawi się również w miejscu, gdzie przebywamy.

fot. Waze


Magdalena Górska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto