A A A

Cda.pl zapowiada własną platformę telewizyjną

1 lipca 2021, 10:50
Kolejna firma zaoferuje usługę streamingu kanałów TV.
Cda.pl zapowiada własną platformę telewizyjną

Telewizja wiecznie żywa

Platforma Cda.pl, jeden z bardziej znanych w Polsce  serwisów streamingowych z filmami, ogłosiła właśnie uzyskanie pozwolenia na odbiór i transmisję kanałów telewizyjnych. Dzięki temu firma może wreszcie zapoczątkować świadczenie usługi, nad którą pracowano już od dawna – Cda TV. Do tej pory operatorowi Cda.pl udało się podpisać umowę z około 50 stacjami.

 

Bez wiążących umów

Cda TV ma stanowić odpowiedź na wciąż duże zainteresowanie klasyczną telewizją. Pełna lista dostępnych kanałów zostanie ujawniona tuż przed włączeniem usługi, co planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku. Poznamy wówczas także ceny subskrypcji. Wariantów będzie prawdopodobnie kilka, ponieważ firma myśli o sprzedawaniu usługi również w pakiecie z kontem premium.

Wielką zaletę CDA TV ma stanowić to, że użytkownik nie będzie zmuszony podpisywać umowy na dłuższy okres czasu i ma w każdej chwili prawo zrezygnowania z niej. Z tego względu bezpośrednim konkurentem dla firmy będzie WP Pilot, oferujący podobny model biznesowy. Do odbioru telewizji nie będzie wymagany dekoder. Firma planuje za to specjalną aplikację na smartfony oraz urządzenia smart TV.

fot. Cda.pl


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto