A A A

CeBIT 2009 - Płyta główna Fujitsu-Siemens, która nie pobiera prądu

4 marca 2009, 14:57
Oczywiście chodzi o stan, w którym urządzenie jest wyłączone lub jest w hibernacji. Niemniej technologia wykorzystana w specjalnej konstrukcji płyty głównej doskonale wpisuje się w modny ostatnio nurt green IT.
CeBIT 2009 - Płyta główna Fujitsu-Siemens, która nie pobiera prądu

Dzięki specjalnej konstrukcji płyty głównej i zarządzanemu zasilaczowi użytemu w komputerach ESPRIMO P/E 7935 0-watt administrator może zarządzać komputerami również w zakresie trybów zasilania i ograniczenia zużycia prądu do 0,0 wata przy zachowaniu możliwości zdalnej administracji sprzętem.

Funkcja 0-watt działa automatycznie w fabrycznie dostarczonym komputerze. Poprzez moduł zarządzania energią aplikacji FSC DeskView administrator może zdefiniować zdalnie przedział czasowy, w którym komputer nie będzie pobierał prądu, zachowując przy tym możliwość konfiguracji slotów serwisowych, kiedy wykonywane są typowe zadania administracyjne (inwentaryzacja, kontrola techniczna, aktualizacje sterowników czy BIOS). Zużycie energii jest dodatkowo redukowane dzięki integracji złącza zasilania monitora – „display” podłączony do komputera 0-watt również zostanie przełączony w tryb całkowitego spoczynku.

Fujitsu-Siemens Computers

Zużycie energii w czasie normalnej pracy jest optymalizowane dzięki użyciu najwydajniejszych obecnie zasilaczy 89+ (sprawność 89% w czasie typowej pracy) i specjalnie zaprojektowanej płyty głównej wraz z wydajnym systemem cichego chłodzenia (głośność poniżej 20 dB przy uruchomionym systemie Windows Vista/XP). Redukcja zużycia energii w komputerach ESPRIMO E/P7935 z zasilaczami 85+ i 89+ wykracza nawet poza kryteria przyszłej normy Energy Star 5.0, która będzie obowiązywała w Europie od drugiej połowy 2009 roku.

Źródło: Informacja prasowa


Paweł Małkowski
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto