A A A

CeBIT 2010: Nowa linia płyt głównych od MSI

4 marca 2010, 09:53
CeBIT 2010: Nowa linia płyt głównych od MSI

Firma MSI na targach IT CeBIT 2010 zaprezentowała nową linię płyt głównych, które wspierane są przez najnowsze rozwiązania, takie jak OC Genie czy Hi-c CAP.

Seria płyt głównych MSI Big Bang jest dedykowana entuzjastom gier komputerowych. Obecnie seria płyt obejmuje takie modele jak: Big Bang Trinergy oraz Big Bang Fuzion.

Big Bang Trinergy wspiera technologię NVIDIA 3-way SLI natomiast Big Bang Fuzion wyposażono w technologię Hydra, umożliwiającą implementację kart graficznych pochodzących od różnych producentów, na jednej platformie sprzętowej. Dodatkowo, płyty z serii Big Bang zostały wyposażone w kartę dźwiękową Quantum Wave wspierającą jedne z najlepszych technologii audio. Można do nich zaliczyć TH TruStudio PC oraz Creative EAX ADVANCED HD 5.0.

Wysoko-przewodzące kondensatory Hi-c CAP

MSI w swoich produktach zastosowała nie tylko kondensatory polimerowe, lecz również wysoko-przewodzące kondensatory typu Hi-c CAP. Są to kondensatory najnowszej generacji, posiadające wysoki współczynnik przewodzenia prądu, oraz zapewniające niską temperaturę pracy w każdych warunkach.

Dodatkowo, kondensatory Hi-c CAP odznaczają się ponad 8-krotnie wyższą trwałością, niż kondensatory o tradycyjnej budowie i mogą być użytkowane przez okres czasu wynoszący aż 16 lat! Posiadają bowiem mechanizm samo-naprawczy, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się maksymalną stabilnością i trwałością nawet w warunkach wysokiego obciążenia.

OC Genie: ekspresowy overclocking

OC Genie to specjalny moduł, który służy do automatycznego podkręcania. OC Genie samodzielnie wykrywa procesor i rodzaj pamięci, by kolejno ustawić sprzęt w taki sposób, aby zapewnić możliwie najwydajniejszą pracę komputera.  Od zeszłego roku, kiedy to OC Genie zostało wprowadzone na rynek, narzędzie to podlegało modyfikacjom i zostało znacznie ulepszone.

Oprócz tego, że OC Genie zmienia: zegar głównego procesora, napięcie na procesorze, napięcie pamięci głównej, opóźnienie i taktowanie pamięci, pozwala również na podkręcenie zintegrowanego procesora karty graficznej na platformie H55. Dzięki OC Genie, wydajność płyty głównej może być podniesiona o 45 proc. i to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto