A A A

Chcieli narzucić limit wysyłanych SMS-ów

24 lipca 2012, 09:34
Chcieli narzucić limit wysyłanych SMS-ów

Niewiele brakowało, a mieszkańcy Indii mieliby dzienny limit na wysyłanie wiadomości SMS. Skąd wziął się pomysł na wprowadzenie takich ograniczeń?

Indie, podobnie jak wiele innych krajów intensywnie korzystających z telefonów komórkowych musza zmierzyć się ze sporą liczbą SMS-ów reklamujących różne, niekoniecznie chciane, usługi oraz produkty. Pomóc w tym miało prawo wprowadzające limit wysyłanych dziennie SMS-ów. Początkowo myślano o wprowadzeniu blokady po wysłaniu 100 SMS-ów. W listopadzie limit ten został rozszerzony do 200 SMS-ów - czytamy w serwisie Cellular-News.

Jednak Sąd Najwyższy w Indiach uznał, że wprowadzenie limitu ogranicza użytkownika i jest niezgodne z prawem. Jednocześnie Sąd zasugerował, aby operatorzy znaleźli inny sposób na powstrzymanie fali spamu zalewającej telefony indyjskich użytkowników.

W Indiach z telefonów komórkowych korzysta około 920 mln. Dla porównania, liczba kart SIM w Polsce wynosi 50 milionów - według danych GUS.

 

Fot. Jakub Krechowicz/sxc.hu


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto