A A A

Chińska kryptowaluta gotowa

12 sierpnia 2019, 13:50
Dzięki Ludowemu Bankowi Chin w Państwie Środka zapłacisz wirtualnym pieniądzem.
Chińska kryptowaluta gotowa

Administracja Chin, jak zresztą większość rządów źle widzi powszechny wśród swoich obywateli dostęp do kryptowalut. Co innego jeżeli jest to państwowa kryptowaluta, a za taką można uważać tak zwany wirtualny pieniądz.

Ludowy Bank Chin ujawnił, że po pięciu latach prac na infrastrukturą „cyfrowe pieniądze" są już gotowe do wdrożenia – nie wiadomo tylko kiedy. Całość infrastruktury ma się opierać na dwóch oddzielnych podsystemach: najwyższy poziom jest przeznaczony dla Banku Ludowego, natomiast drugi, podrzędny będzie udostępniony bankom komercyjnym obsługującym klientów instytucjonalnych i detalicznych.

Posunięcie Banku Ludowego jest interpretowane jako dalsze uniezależnianie się Chin od technologii zachodnich i wpływu ewentualnego kryzysu finansowego na gospodarkę ChRL. Z drugiej strony krok ten może przyczynić się do uspokojenia wewnętrznego rynku spekulacji kryptowalutami, no i oczywiście ściślejszej kontroli obywateli.

fot. 123RF

 


Wiesław Buszman
Tagi: kryptowaluta
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto