A A A

Chińskie iPhone'y w produkowane z używanych części?

6 marca 2014, 08:10
iPhone'y produkowane w Chinach jako nowe, w istocie mogą być składane z używanych smartfonów.
Chińskie iPhone'y w produkowane z używanych części?

Uszkodzone iPhone'y, których części są wykorzystywane do złożenia sprawnych smartfonów, są szmuglowane do Chin, a nie pochodzą z lokalnego rynku. Taki proceder jest przede wszystkim praktykowany w Szenzhen, w prowincji Guangdong. Po złożeniu iPhone'a z używanych części, ma on polerowany ekran, by zatuszować ślady użycia.

Tak przygotowane smartfony Apple są odpowiednio obfoliowywane i pakowane do oryginalnych pudełek. Niestety, urządzenia trafiają nie tylko na czarny rynek, ale i do popularnych, wiarygodnych sklepów. Jedyny sposób, by rozpoznać "składaka" to zajrzeć do jego wnętrza, ale raczej nikt tego nie robi tuż po zakupie nieużywanego produktu.

Jak dotąd nie wiadomo czy tego typu składaki trafiają także do innych krajów, np. Europy.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
msartin
msartin
7 marca 2014, 09:05
Jak w taki sposób postąpi serwis w razie awarii ? Czy istnieje możliwość, że może nie przyjąć telefonu ze względu na brak w nim nowych części ?
avatar
~Anonim
6 marca 2014, 08:34
Witam! Według mnie - to są nieuczciwe praktyki. Człowiek kupuje coś nowego i myśli, że to w pełni nowe urządzenie, a tymczasem 'pod maską' są jakieś stare, używane części. I po pół roku używania urządzenie ląduje na śmietniku, a w najlepszym wypadku w serwisie. Ale po chińczykach można się wszystkiego spodziewać ;).
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto