A A A

Chiny chcą walczyć o prywatność swoich internautów

8 stycznia 2021, 13:30
Pojęcie prywatności w chińskim internecie to obecnie całkowita fikcja.
Chiny chcą walczyć o prywatność swoich internautów

Pod podwójną lupą

Na temat cenzury internetu w Chinach napisano już bardzo dużo artykułów. Jak się jednak okazuje, to nie jedyny problem, z jakim borykają się internauci z tego państwa. Reuters poinformował o bardzo krytycznym raporcie Chińskiego Stowarzyszenia Konsumentów, które informuje o masowych naruszeniach prywatności klientów – dostawcy usług internetowych mają masowo gromadzić dane i nadużywać własnych uprawnień. Mowa tu o działalności prywatnych podmiotów.

 

Wiedza to potęga

Informacje na ten temat pojawiły się po tym, jak rząd w Pekinie zaostrzył kontrole gigantów technologicznych. Choć władza sama monitoruje ściśle internet, od dawna walczy z nielegalnym śledzeniem konsumentów przez prywatne firmy. Raport podkreśla, że klienci są zastraszani technologicznie i uciskani przez algorytmy przetwarzania danych. Pekin zamierza walczyć m.in. z algorytmami doboru reklam, zwłaszcza związanych z nabywaniem produktów na promocjach.

 

Pod czujnym okiem

Raport wyraża obawę, że taka działalność gigantów może wpływać na wartości moralne konsumentów. Pekin stworzył już nawet nowe przepisy mające przeciwdziałać monopolom i regulujące działalność koncernów w sieci. Zapowiadane są też wzmożone kontrole oraz wysokie kary w przypadku naruszeń. Walkę rządu z naruszeniami prywatności przez gigantów technologicznych nagłaśniają też państwowe media.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto