A A A

Chiny: lepsze czasy dla bitcoinów

29 lipca 2019, 13:10
Opinia chińskiego rządu na temat kryptowalut zmienia się na bardziej przychylną.
Chiny: lepsze czasy dla bitcoinów

Bank of China, jeden z czterech największych państwowych pożyczkodawców w Chinach, opublikował infografikę poświęconą kryptowalutom. Może to oznaczać, że opinia rządu na temat kryptowalut zmienia się na bardziej przychylną.

Władze początkowo były zdecydowanie sceptyczne w odniesieniu do systemów takich jak Bitcoin. W roku 2017 zakazano przeprowadzania jakichkolwiek transakcji z wykorzystaniem cyfrowych walut. Jednak już w ubiegłym roku przedstawiciele banku centralnego (Ludowego Banku Chin) wyrazili zainteresowanie technologią blockchain jako narzędziem przydatnym m.in. podczas kredytowania handlu albo przeprowadzania międzynarodowych operacji płatniczych. Na początku lipca bitcoiny zostały uznane w Chinach po raz pierwszy za zasoby mające realną wartość pieniężną.

Opracowana przez Bank of China infografika składa się z kilkudziesięciu rysunków i jest podzielona na kilka części. W pierwszej wyjaśniono, czym są bitcoiny, wyliczono ich zalety i przedstawiono najważniejsze wydarzenia w historii kryptowalut. Środkowa część tłumaczy, dlaczego kurs bitcoinów bywa wyjątkowo zmienny (rysunkowa postać ostrzegaj: „handlowanie bitcoinami jest jak jazda kolejką górską; serce nie może tego znieść"). Ostatnia część przedstawia przyszłość kryptowalut jako narzędzi ułatwiających wymianę handlową i płatności transgraniczne. Całość uzupełnia prezentacja postaci, których nazwiska kojarzą się w Chinach z technologią blockchain.

fot. Bank of China

 

 


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto