A A A

Chiny liderem w sprzedaży smartfonów zgodnych z 5G

21 lutego 2020, 11:50
Pomimo świetnych wyników chińskich koncernów obecny rok nie zapowiada się już tak dobrze.
Chiny liderem w sprzedaży smartfonów zgodnych z 5G

Według opracowanego przez Counterpoint Research badania 46% sprzedanych w 2019 r. smartfonów zgodnych ze standardem 5G zostało wyprodukowanych przez chińskie koncerny. Najbardziej popularnym producentem jest Huawei, który sprzedał na rynku chińskim 74% takich urządzeń.

Huawei odnotował też największy, prawie 11-procentowy wzrost udziałów w rynku, co pokazuje, jak dużą rolę odgrywają Chiny w rozwoju i upowszechnianiu technologii 5G. W bieżącym roku przewidywany jest jednak spadek dostaw firmy ze względu na wprowadzony przez USA zakaz handlu z Chinami. Najmniej na zmianach stracić mają Xiaomi i Honor, jako marki mocniej od pozostałych bazujące na dystrybucji online.

W pierwszym kwartale 2020 r. przewiduje się też 20-procentowe spadki ogólnej sprzedaży, wynikające z zakłóceń dostaw wywołanych epidemią koronawirusa. Przy założeniu, że uda się ją powstrzymać już w marcu, spadek ten w skali całego roku ma wynieść 5%.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto